Uczniowie ZS3 w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z języka polskiego Olimpus

13 grudnia 2023

Ogólnopolska Olimpiada Olimpus  ma zakres ogólnopolski i prawo do udziału mają uczniowie szkół podstawowych i średnich. Uczennice z kl. 2 TR Kinga Boguszewska i Natalia Wróbel w dn. 7 listopada 2023r. przystąpiły do rozwiązywania testu z zakresu znajomości literatury, filozofii i  kultury oświecenia (satyry I. Krasickiego, „ Skąpiec” Moliera, „ Laura i Filon” F. Karpińskiego, „ Hymn do miłości ojczyzny” I.  Krasickiego). Zadania obejmowały również kształcenie językowe (znaki konwencjonalne, akt komunikacji językowej, funkcje tekstów językowych). Uczennice uzyskały wysokie noty, wykazały się znajomością lektur i umiejętnością zastosowania wiedzy o języku w praktyce. Otrzymały dyplomy uznania za udział w ogólnopolskich rozgrywkach humanistycznych.

Gratulujemy sukcesu!

E. Sawicz-Bakuła

Odnośniki