Wieczór Poezji Śpiewanej w Zespole Szkół Nr 3

Daje nam złudzenie

Że ktoś jest na scenie

A to w odbiciu – My

(fragment wiersza K. C. Buszmana pt. ,,Scena Życia”)

24 czerwca 2013 w naszej szkole odbył się Wieczór Poezji Śpiewanej przygotowany i prowadzony przez Mariusza Śniadałę z klasy I LOI. Wystąpiło wielu artystów nie tylko z naszej szkoły, ale też z I Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida oraz Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Mistrzów Olimpijskich. Poziom artystyczny był bardzo wysoki – uczniowie wykonywali utwory takich artystów jak: Edyta Bartosiewicz, Marek Grechuta, Marek Dyjak, Jarosław Chojnacki i Siergiej Jessenin. Wykorzystano również piosenki zespołów: Metro, Coma. Nie zabrakło również własnych interpretacji tekstów, na przykład wiersza C.K. Norwida – ,,Post Scriptum”. Uroczystość uświetniła  pani Amelia Kozon – Bubel – wspaniała nauczycielka języka polskiego i była wicedyrektorka naszej szkoły. Pani Kozon – Bubel zechciała przyjść na tę uroczystość i podzielić się swoją refleksją na temat poezji śpiewanej. Mówiła o twórczości Magdy Umer. Szczególną uwagę jednak zwróciła gimnazjalistka Agata Brzóska, która śpiewając piosenkę ,,Comy” pt. ,,Sto Tysięcy Jednakowych Miast” pokazała wspaniałą wrażliwość oraz dobrze podsumowała to nasze spotkanie ze sztuką.

Do przygotowania uroczystości przyczyniły się Julita Piotrowska i Julia Chomontowska z klasy I TI oraz Martyna Merkler i Dominika Gałązka z klasy I LOI, które wykonały dekoracje. Opiekę nad wydarzeniem sprawowały Aneta Augustynik i Agata Zawadzka.

Wystąpili dla nas:

1. Natalia Ogrodnik, Kornelia Kamińska