Wieczór w Filharmonii Narodowej

9 listopada 2022

9 listopada 2022 roku klasy 1LL i 2LL pod opieką p. Karoliny Mickiewicz, Katarzyny Szymańskiej i Anety Augustynik pojechały do Filharmonii Narodowej w Warszawie na recital fortepianowy Andrzej Wiercińskiego z cyklu „Po prostu… Filharmonia!”. Na koncercie mogliśmy usłyszeć trzy sonaty Domenico Scarlattiego: Sonatę E-dur K531, Sonatę f-moll K466, Sonatę E-dur K380, Sonatę F-dur Mozarta i Chaconne d-moll Jana Sebastiana Bacha (transkrypcja z oryginalnego utworu na skrzypce solo, na fortepian). Utworem wieńczącym recital była Kreisleriana op. 16 Roberta Schumanna. Na recitalu wysłuchaliśmy oryginalnego zestawienia muzyki baroku i romantyzmu, w wirtuozerskim wykonaniu młodego i bardzo utalentowanego pianisty.

Marcin Gębicki z kl. II LL

Wieczór w Filharmonii Narodowej

Odnośniki