Wycieczka do Berlina

14 kwietnia 2023

W dniach 12-14 kwietnia 2023 roku grupa uczniów Zespołu Szkół Nr 3 uczestniczyła w wycieczce do Berlina. W czasie wyjazdu opiekowali się nami nauczyciele: pan Sławomir Sobolewski, pani Justyna Zawierucha, pani Lidia Chmielewska oraz pan Wojciech Rogulski.

Wyjechaliśmy wcześnie rano spod budynku szkoły, lecz do samej stolicy Niemiec dotarliśmy dopiero po południu. Udaliśmy się do Deutsches Technikmuseum, czyli Niemieckiego Muzeum Techniki, stworzonego w nowoczesnym stylu. Mogliśmy tam podziwiać m.in. makiety statków i kolei. Po skończeniu zwiedzania, udaliśmy się do hotelu.

Kolejnego dnia pobytu w Niemczech wyruszyliśmy w historyczną podróż po Berlinie. Udaliśmy się na spacer po Museumsinsel, czyli Wyspie Muzeów, aby podziwiać znajdujące się tam piękne budynki. W Berlinie widzieliśmy także Bramę Brandenburską oraz Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Zobaczyliśmy Berliner Fernsehturm (Berlińską Wieżę Telewizyjną) oraz Neptunbrunnen (Fontannę Neptuna), ponadto odwiedziliśmy Checkpoint Charlie. Oczywiście nie mogło zabraknąć pozostałości Muru Berlińskiego. Ostatnim punktem naszej wycieczki było Neues Muzeum, czyli Nowe Muzeum. Odbyliśmy tam podróż przez starożytny Egipt oraz Mezopotamię.

Ostatniego dnia naszej wycieczki pojechaliśmy do Tropical Island. Jest to aquapark z elementami wyspy tropikalnej. Widzieliśmy tam egzotyczne ptaki, które nie bały się podchodzić do ludzi. Osoby chętne mogły zjechać na wielkich zjeżdżalniach, a bardziej odważni nawet polecieć balonem. Była także okazja na kupienie pamiątek oraz spróbowanie lokalnych przysmaków.

Po długiej podróży powrotnej, dotarliśmy do Wyszkowa w nocy. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi. Były to niezapomniane chwile dla każdego uczestnika wycieczki.

Julia Bielecka 2LL

Odnośniki