Wycieczka do Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Zagłady i Obozu Pracy w Treblince

17 kwietnia 2023

17 kwietnia 2023r. Uczniowie ZS3 i Słuchacze CKU w Wyszkowie odwiedzili  Niemiecki Nazistowski Obóz Zagłady i Obóz Pracy ( 1941 – 1944 ) w Treblince. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu „ Kulturalne Mazowsze”. Pani Monika Samuel – przewodnik   zapoznała  nas z wystawą  w budynku Muzeum i terenem , na którym funkcjonował obóz.  Poznaliśmy  historię Obozu Pracy i Obozu Karnego Treblinka. Pod pomnikiem uczciliśmy pamięć ofiar terroru niemieckiego. Pani Monika Samuel zapoznała nas również z nowym projektem „Las Korczakowski” oraz zachęciła do  uczestnictwa w tej inicjatywie .

Dziękujemy pani przewodnik za bardzo interesujący i przejmujący przekaz  oraz panu Dyrektorowi  Muzeum dr Edwardowi Kopówce za umożliwienie nam uczestnictwa
w wycieczce. Była to dla nas wyjątkowa lekcja historii, którą zapamiętamy na długo.

Uczestnicy wycieczki

 

Odnośniki