Wycieczka do Warszawy

28 marca 2023

Dnia 28 marca 2023roku grupa uczniów z klas: 1 LEO/LI, 3 LL oraz kilka osób z klasy 2LZ pod opieką Pań: A.Marciniak, A.Kasjaniuk, M-Orłowskiej-Więch oraz W.Kosińskiej, wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Celem naszej podróży było zwiedzenie pięknych Łazienek Królewskich oraz obejrzenie musicalu w Teatrze „Buffo”.

Pierwszym punktem programu było zwiedzenie Łazienek Królewskich, które są jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków miasta. Najpierw spacerowaliśmy po ogrodach Łazienek wśród drzew, krzewów i kwiatów. Udało nam się także zobaczyć wiele zwierząt. Dużym zainteresowaniem cieszył się paw, który pokazywał nam swoje piękne, rozproszone pióra. Zaraz po spacerze odwiedziliśmy Pałac na Wodzie, zbudowany na jednej z wysp na jeziorze w samym centrum parku. Pałac ten był miejscem letniego odpoczynku króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Mogliśmy tam zobaczyć obrazy królewskich kolekcji, oraz pomieszczenia króla, tj. garderobę, kaplicę, salę balową. Przysłuchując się rozmowom osób uczestniczących w wycieczce, mogę śmiało stwierdzić, że wystrój zrobił duże wrażenie na każdym z nas.

                 Kolejnym przystankiem był Teatr „Buffo”. W tym dniu mieliśmy okazję zobaczyć musical w 3D pt. „Romeo i Julia”, który zachwycił nas swoją muzyką, scenografią oraz aktorskimi umiejętnościami. To opowieść o niespełnionej miłości, która wzbudza wiele emocji i ukazuje świat szekspirowskiej tragedii. Artyści Studia Buffo przedstawili współczesną wersję „Romea i Julii”. Głównych bohaterów grali: Karol Jankiewicz i Katarzyna Granecka. Dodatkową atrakcją przedstawienia była kurtyna wodna, z prawdziwym deszczem, w którym tańczyli i śpiewali aktorzy spektaklu.

Po musicalu w drodze powrotnej zajechaliśmy na obiad do McDonald’s.

Wycieczka do Warszawy  była z pewnością niezapomnianym przeżyciem wszystkich uczniów oraz nauczycieli. Łazienki Królewskie oraz Teatr „Buffo” to miejsca, które powinien odwiedzić każdy przynajmniej raz w życiu.

Magdalena Reniewicz 2LZ

Odnośniki