Wykład na Uniwersytecie Warszawskim

31 marca 2023

W dniu 31.03 klasy 1TI, 1TP, 1LZ i kilka osób z klas 1TE oraz 1Lea pod opieką Katarzyny Nikodemskiej, Małgorzaty Szwed, Renaty Hyrycz, Izabeli Zbrzeźniak, Piotra Nidy oraz Tomasza Jaszkowskiego  wybrały się na wycieczkę do Warszawy. 

Głównym celem wycieczki był Wydział Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego a dokładniej wykład z Teorii Gier: „O grach, w których zachowania jednostek kształtują byt społeczności” z prof. Jerzym Tyszkiewiczem. Podczas zajęć uczestnicy wzięli udział w kilku grach, dzięki którym zobaczyli jak próba wyśrubowania indywidualnego zysku prowadzi do strat całej społeczności i każdego z osobna. Profesor Tyszkiewicz pokazał uczniom jak  wprowadzenie podatku może paradoksalnie wzbogacić podatników.

Kolejnym punktem programu było kino. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film pt. „Zadra”. Film opowiadał o osiemnastoletniej Sandrze, tytułowa Zadra. Dziewczyna bardzo chce zostać sławną raperką, więc każdą wolną chwilę poświęca muzyce. Rymuje o tym, co czuje i jak wygląda jej codzienność. Dorabia w kawiarni jako kelnerka, by wesprzeć matkę samotnie wychowującą jej młodszego brata Witka i ją. Życie Zadry zmienia się, kiedy poznaje Motyla – najbardziej rozchwytywanego rapera w kraju.

Po projekcji filmu wszyscy wrócili szczęśliwie do domu. 

Odnośniki