XXX OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ

9 listopada 2016

bjil

9 listopada 2016 r. w szkołach ponadgimnazjalnych, w całej Polsce odbyły się zawody I stopnia XXX Jubileuszowej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

W roku szkolnym 2016/2017 hasło przewodnie Olimpiady brzmi „Państwo a gospodarka”, do zawodów  szkolnych zostało zgłoszonych łącznie 11572 uczestników z 792 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Z Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie udział wzięło 21 uczniów z klas III Te i IV Te.

Zawody miały charakter pisemny i składały się z trzech elementów:
– trzydziestu pytań testowych jednokrotnego wyboru;
– zadania z podstaw ekonomii;
– pytania o charakterze ogólnym nawiązującym do myśli przewodniej XXX OWE.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, przy współudziale Ministerstwa Edukacji Narodowej- patronat nad XXX Olimpiadą objął Prezes Narodowego Banku Polskiego.

Należy ona do największych i najważniejszych przedsięwzięć z zakresu edukacji ekonomicznej. W dotychczas zorganizowanych dwudziestu dziewięciu edycjach Olimpiady udział wzięło ponad 310 tys. uczniów.

Głównym celem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej jest: edukacja ekonomiczna młodzieży, poszerzenie wiedzy ekonomicznej, w tym świadomości jej znaczenia oraz zainteresowań przedmiotem, wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych.

Wszystkim uczestnikom  życzymy wielu sukcesów w bieżącej edycji olimpiady.

Ogłoszenie przez Komitety Okręgowe listy osób zakwalifikowanych
do zawodów II stopnia (okręgowych) wraz z wynikami : 5.12.2016r