Zakładanie Firmy i Ulgi dla Młodych Przedsiębiorców: Spotkanie uczniów 5TI5 z Panią Barbarą Wiśniewską Kierownikiem Inspektoratu ZUS

26 lutego 2024

W poniedziałek 26.02.2024  uczniowie klasy 5TI5 mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z Panią Barbarą Wiśniewską Kierownikiem Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wyszkowie. Tematem było zakładanie własnej firmy, a także omówienie ulg na start oraz form opodatkowania dla młodych przedsiębiorców.

Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia w świat przedsiębiorczości. Pani Wiśniewska wyjaśniła, że zakładając własną firmę, należy wybrać odpowiednią formę prawną działalności gospodarczej. Bez względu na to, czy będzie to jednoosobowa działalność gospodarcza czy też spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, każda forma ma swoje zalety i ograniczenia, dlatego tak ważne jest dokładne przemyślenie wyboru.

Kolejnym istotnym zagadnieniem były ulgi na start dla młodych przedsiębiorców. Uczniowie dowiedzieli się, że osoby rozpoczynające swoją działalność mogą skorzystać z różnych ulg i zwolnień podatkowych. Jedną z najważniejszych ulg jest ulga na start, która pozwala na zwolnienie z opłacania składek ZUS przez określony czas. To niezwykle istotne wsparcie finansowe dla początkujących przedsiębiorców, umożliwiające im swobodniejsze rozwijanie swojej działalności.

Ostatnim, lecz nie mniej ważnym tematem były formy opodatkowania. Pani z ZUS omówiła z uczniami różne opcje opodatkowania, takie jak podatek dochodowy od osób fizycznych. Wyjaśniła także, jakie są zasady obowiązujące w poszczególnych formach opodatkowania i jakie korzyści mogą wynikać z wyboru odpowiedniej formy.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Panią Katarzynę Kownacką, która dzielnie wspiera nas w poznawaniu świata dorosłych i odpowiedzialnych obywateli.

 

Paweł Zdunek, Mateusz Skrzypek

Odnośniki