1st School English & UK Knowledge Tournament

13 listopada 2014

Dobiegł  końca Pierwszy Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Wielkiej Brytanii.

Konkurs został zorganizowany dla uczniów klas pierwszych i drugich. Pierwszy etap, który odbył się 26 września 2014 r. , polegał na sprawdzeniu znajomości struktur leksykalno-gramatycznych. Do konkursu przystąpiło 36 uczniów. Do następnego etapu zostało zakwalifikowanych 20 osób.

Drugi  etap konkursu miał miejsce w dniu 13 listopada 2014 r. i  polegał na  sprawdzeniu wiedzy z zakresu kultury i obyczajów Wielkiej Brytanii. Do tej części przystąpiło 16 uczniów. Zostali oni losowo przydzieleni do czterech grup, w których odpowiadali na wylosowane pytania z 4 kategorii: miejsca, historii i tradycji, rozrywek i informacji na temat znanych osób.  Za każde pytanie grupa mogła uzyskać 1 punkt. Zespół, który po sześciu turach pytań osiągnął najwyższy wynik, przechodził do finału: członkowie owej grupy musieli indywidualnie udzielać odpowiedzi na wylosowane pytania.
W wyniku rozgrywek uczestnicy zajęli następujące miejsca:
1 – Dominik Bakuła I LOL
2 – Aleksandra Ciuraj II LOL
3 – Dawid Grzywacz II TI
4 – Karol Garbarczyk I TE
Na zwycięzców czekają dyplomy i atrakcyjne nagrody. Laureatom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych uczniowskich zmaganiach.
Konkurs zorganizował i przeprowadził Dawid Nowakowski z klasy 2 TI wraz z p. Marzanną Gruszczyńską, nauczycielką j. angielskiego. W organizacji pomogli uczniowie: 1 LOI, 1 TE, 2 TI.

 

                                                                                                  Dawid Nowakowski kl. 2 TI

Odnośniki