5 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia 2022

„Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela”.

Św. Jan Paweł II

Każdego roku 5 grudnia obchodzone jest święto wszystkich Wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych – na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.

Drodzy wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu ZS3! Jesteśmy z Was niezwykle dumni i dziękujemy za to, że jesteście! Życzmy Wam dużo zapału i wytrwałości, a także radości z tego co robicie dla innych. Dziękujemy za zaangażowanie, pracę i trud wniesiony na rzecz drugiego człowieka. Niech Wasze dalsze działania dostarczają Wam wewnętrznej satysfakcji, a radość tych, którym pomagacie będzie dla Was motywacją do dalszej pracy.

Opiekunowie Koła Wolontariatu: p. Katarzyna Zarzycka, p. Agnieszka Kalinowska, p. Justyna Zawierucha, p. Elżbieta Michalik oraz p. Wioletta Kosińska.

 

Odnośniki