Akcja „Paczka na Kresy”

9 marca 2020

„Za Niemen, za Niemen i po cóż za Niemen…?”

Drodzy Przyjaciele!!!

W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy po raz kolejny pragnę   zaprosić Państwa do udziału

w Akcji „Paczka na Kresy”.

Organizatorzy akcji to:  Fundacja Kresy w potrzebie – Polacy Polakom  wraz z Polską Fundacją Narodową, Mazowieckim Kuratorium Oświaty, Pocztą Polską oraz Mazowiecką Wojewódzką Komendą OHP.

„Przez te lata doświadczyliśmy wielu niesamowitych spotkań i wrażeń, poznaliśmy wielu niesamowitych ludzi, którzy na zawsze wyryli się w naszej pamięci, i którzy są dla nas jak rodzina…  Osoby do których trafiają paczki to głownie ludzie starsi, niektórzy z roku na rok odchodzą- – 20 marca 2020

– być może dla niektórych ostatnia okazja w życiu by poczuć, ze Polska o nich naprawdę pamięta…

Dla  naszej szkoły to już 5 akcja , kiedy możemy nieść pomoc Polakom, którzy pozostali na Kresach      ( na Litwie , Białorusi czy Ukrainie).

Akcja polega na:

1. przeprowadzeniu zbiórki trwałych produktów spożywczych na terenie szkoły do 19 marca 2020 r.
  2. Przewiezieniu zebranych produktów na centralne miejsce zbiórki ( szkoła w Aninie) 20 marca 2020 r.
  3. Spakowaniu przez wolontariuszy paczek z zebranych produktów- w dniu 22 marca 2020 r. ( niedziela)
  4. Rozwiezienie paczek i przekazanie ich Polakom mieszkającym na Litwie i Białorusi stoi pod znakiem zapytania ( ze względu na zagrożenie koronawirusem)

W obecnej edycji Akcji, przed świętami  zbieramy tylko:

produkty spożywcze: olej, kawa, herbata, cukier, ryż, kasza, makarony, budynie, kisiele, galaretki, przyprawy, słodycze- najlepiej czekolady 100 g, żele, maści itp,

medykamenty: kremy, środki opatrunkowe i dezynfekujące

Najlepiej, żeby zbierane produkty były w mocnych opakowaniach i niezbyt dużych, co znacznie ułatwia pakowanie w wymiarowe kartonowe pudełka.

Świetnym załącznikiem do paczek mogą być  kartki świąteczne z życzeniami ( najlepiej wykonane własnoręcznie  podpisane przez uczniów lub ich rodziny najlepiej z adresem zwrotnym.

Zachęcamy uczniów i nauczycieli  do włączenia się w akcję. Produkty można  dostarczać do szkoły w dniach : ada do 19 marca 2020  roku  do Sali 35

W naszej szkole koordynatorami akcji są :

1. Agnieszka Kalinowska
  2. Izabela Składanek
  3. Elżbieta Michalik

Poszukujemy chętnych wolontariuszy do  pomocy w akcji.