Akcja „Bezpieczny Internet”

17 kwietnia 2013

W dniu 7 marca 2013 w naszej szkole odbyła się akcja pt. „ Bezpieczny Internet”

Na nasze zaproszenie odpowiedział trener Fundacji „Dzieci Niczyje”, który spotkał się z młodzieżą. Wspomagając się profesjonalną prezentacją multimedialną informował uczniów o zagrożeniach w sieci. Prelekcja cieszyła się zainteresowaniem, a młodzi ludzie mogli skonfrontować własną wiedzę na temat niebezpieczeństw w Internecie z tym, co mówił nasz gość. 

Dla grona nauczycielskiego odbyła się druga tura szkolenia. Jeszcze w grudniu 2012 roku spotkała się z nami trenerka wcześniej wspomnianej fundacji. Przekazywała informacje o zagrożeniach w sieci i możliwościach udzielania wsparcia ofiarom przestępstw internetowych. 

Byliśmy zaskoczeni wieloma faktami, głównie tym, w jakich formach młodzi ludzi podejmują aktywność, której konsekwencje mogą pozostać w człowieku do końca życia. 

Zdjęcia ośmieszające, filmik, obraźliwe teksty, itp. można usunąć w różny sposób z sieci. Co jednak z naszą psychiką? Obawiamy się, że z tym już nie pójdzie nam tak łatwo.

Po takiej ilości informacji nauczycielom łatwiej będzie rozmawiać z rodzicami i młodzieżą o niebezpieczeństwach internetowych.

Pomimo, że Internetem posługujemy się od lat, to nadal będziemy zaskakiwani tym , co kryje w sobie ten świat. 

Zanim odbyło się spotkanie uczniów z trenerem fundacji przeprowadziliśmy ankietę na temat bezpieczeństwa w sieci. Wyniki pozwolą nam uzyskać wiedzę o tym, co nasza młodzież wie   o zagrożeniach i jakimi sposobami sobie z tym radzi.

Podsumowując  chciałybyśmy powiedzieć:

Uczniu, Nauczycielu, Rodzicu pamiętaj:  w wirtualu , czy w realu

wybór należy do Ciebie!

 

Aneta Kasjaniuk, Lidia Chmielewska

default

Odnośniki