Akcja UNICEF w Zespole Szkół Nr 3 w Wyszkowie

30 stycznia 2014

„ Służmy poczciwej sławie, a jako kto może, niech

ku pożytku dobra, wspólnego pomoże”

Jan Kochanowski.

Od słów naszego patrona Jana Kochanowskiego rozpoczęliśmy naszą akcję „Gwiazdka dla Afryki”

Projekt ten był odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci w Sierra Leone, gdzie każdego roku 1,5 miliona z nich umiera z powodu chorób, którym można zapobiec.

Na nasz apel zareagowali: Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie

23. I.2014 odbyło się spotkanie rodziców, na którym został poruszony problem ratowania życia dzieci w Afryce. Dzięki hojności i dobremu sercu zebranych udało się zdobyć niebagatelną sumę pieniędzy.

Natomiast 30 stycznia akcja została przeprowadzona także wśród młodzieży.

Wówczas zaprezentowane były filmy  i fakty o życiu w   jednym z najbiedniejszych  krajów, jakim jest Sierra Leone. Tego dnia przyłączył się do akcji ksiądz Łukasz Rybiński z parafii św. Rodziny w Wyszkowie, który był na misjach w Afryce. Jego wiedza na temat problemów tego kontynentu była bezcenna.

Dopełnieniem wydarzeń były pocztówki. Ogromne kartki z pozdrowieniami przygotowane przez uczniów ZS3. Po  sposobie wykonania, umieszczonej treści i rysunkach można było zauważyć, że jest w nich wiele serca, ciepła, współczucia dla najuboższych i chorych.

Cała społeczność Zespołu Szkól nr 3 w Wyszkowie uratowała 1413 dzieci w Sierra Leone.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji.

Nie ma nic wspanialszego niż pomoc drugiemu człowiekowi. Pomagając innym, pomagamy  sobie, bo każdy z nas chce być dobry, lepszy…

Organizatorzy: Lidia Chmielewska, Mateusz Gąsiewski, Mariola Mórawska, klasa I LOE