Czy wszystkie drogi prowadzą do Rzymu?

17 listopada 2021

To i wiele innych pytań mogliśmy zadać Assuncie, wolontariuszce z Włoch, która 10 listopada poprowadziła warsztaty online dla grupy uczniów z klasy III TI5. Assunta opowiedziała nam o swoim pięknym kraju, a zwłaszcza o kuchni włoskiej. Padły tutaj mniej lub bardziej znane nazwy dań typowych dla słonecznej Italli, m.in. Carbonara, Foccacia czy Arancini. Wspomniała o tym, jak ważną częścią włoskiej kuchni jest makaron oraz potrawy przyrządzane na jego bazie. Assunta mówiła również o tym, jak istotną rolę w życiu Włochów odgrywa moda i przyznała, że większość jej rodaków przywiązuje dużą wagę do ubioru. Podzieliła się także z nami swoimi zainteresowaniami. Assunta studiuje zarządzanie zasobami ludzkimi, więc przygotowała dla nas bardzo ciekawe warsztaty dotyczące relacji międzyludzkich. Podkreślała jak ważne dla ich podtrzymania są wzajemny szacunek oraz okazywanie sympatii i zrozumienia. Wolontariuszka zachęcała nas do wymiany doświadczeń oraz informacji na temat naszych krajów.

Dziękujemy fundacji Centrum Aktywności Twórczej z Leszna za umożliwienie kolejnego spotkania z wolontariuszami oraz za niezapomniane chwile. 

Monika Orłowska-Więch

Czy wszystkie drogi prowadzą do Rzymu?

Odnośniki