„DIETA PEŁNA KOLORÓW TO ŻYCIE PEŁNE ENERGII! – ROLA ZDROWEGO ODŻYWIANIA I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ”

8 kwietnia 2024

W ramach Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką, 8 kwietnia 2024 r.  uczennica klasy 3 LZ  Sandra Tryc,  przeprowadziła akcję prozdrowotną, w której wzięły udział klasa 2 LZ i 3 LZ.  Tematem przewodnim była zdrowa dieta i ruch.

Cele przeprowadzonej akcji:

  • uświadomienie koleżankom i kolegom znaczenia zdrowego odżywiania i dbania o sprawność fizyczną,
  • zachęcenie do wprowadzenia w codziennej diecie zaleceń piramidy zdrowego żywienia,
  • wykształcenie zdrowych nawyków podczas komponowania prostych posiłków, np. do szkoły,
  • zachęcenie do uprawiania sportu, dbałości o formę i dobre samopoczucie,
  • profilaktyka chorób cywilizacyjnych – cukrzycy, otyłości, nowotworów, chorób układu krążenia i układu pokarmowego oraz zaburzeniom nastroju, np. depresji.

 

Sandra przygotowała prezentację na temat zaleceń Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej oraz wskazała wartości odżywcze poszczególnych grup produktów. Podczas ćwiczeń warsztatowych uczniowie mogli zweryfikować swój sposób odżywiania i zbudować własną piramidę z produktów, które zjedli poprzedniego dnia. Uczestnicy spotkania otrzymali również przepisy na proste zbilansowane posiłki, które można zabrać do szkoły. Podsumowaniem spotkania był quiz o zdrowym odżywianiu.

Zobacz prezentację

 

Odnośniki