Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

16 lutego 2024

Jak co roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku skupiamy się na bezpieczeństwie naszych danych dlatego oferujemy młodzieży udział w lekcjach przygotowanych przez SaferInternet, Naska oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Lekcje skierowane są do młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Wybrane lekcje:

  • 14.02.2024  Zagrożenia dla naszej prywatności w sieci – prowadzi pan Andrzej Rylski  – magister pedagogiki ogólnej na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje w Dziale Profilaktyki Cyberzagrożeń, z NASK związany od 2016 roku. Lekcja prowadzona w klasie 5TI5, Katarzyna Buźniak
  • 15.02.2024  Jak odróżni fake od newa? – prowadzi pan Maciej Kępka – absolwent Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. W Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę pracuje w programie Dziecko w sieci. Lekcja prowadzona w klasie 4LZ, Robert Szulęcki
  • 16.02.2024  Jak radzić sobie z dezinformacją? – prowadzi pani Patrycja Przemyska – młodsza specjalistka ds. komunikacji kryzysowej. W NASK-PIB pełni rolę ekspertki w Zespole Komunikacji Prewencyjnej Działu Przeciwdziałania Dezinformacji. Lekcja prowadzona w klasie 3TI, Karol Łapiński

Serdecznie zachęcamy młodzież i dorosłych do zapoznania się z materiałami przygotowanymi na stronach SaferInternet. Bezpieczeństwo w sieci jest dla nas wszystkich bardzo ważnym elementem życia codziennego.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

Odnośniki