Dzień Bezpiecznego Internetu w Kochanowskim

20 lutego 2019

W środę, 20 lutego 2019 roku odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Impreza podzielona została na dwie tury, w pierwszej do udziału zostały zaproszone wszystkie klasy pierwsze, w drugiej turze – klasy drugie. W ramach obchodów przyjechała do nas pani policjant Wioleta Szymanik, która opowiedziała o zagrożeniach związanych z cyberprzemocą, jak się przed nią chronić, ale i o konsekwencjach z nią związanych. Ponadto odpowiadała na pytania uczestników chcących rozwiać swoje wątpliwości w przedstawionych kwestiach. Ponadto uczniowie klas drugich i trzecich – Wiktoria Książek, Bartosz Pędzich, Wiktor Młynarski, Bartłomiej Krzyszkiewicz, Łukasz Pochmara, Mateusz Poleski, Kacper Puławski, Paweł Runo i Konrad Żołądek przygotowali prezentacje prezentujące bardziej techniczne aspekty zagrożeń i ataków czyhających na nas w sieci. Dowiedzieliśmy się jak chronić się przed wyciekami danych, phishingiem, atakami ddos czy nielegalnym oprogramowaniem. Z pewnością udział w obchodach poszerzył wiedzę naszych uczniów na temat zagrożeń czekających na nich w sieci, ale także pokazał im jak się przed nimi chronić.

Adam Zając

Odnośniki