Dzień Edukacji Narodowej

16 października 2018

Wypadający w tym roku w niedzielę Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy w naszej szkole 16 październka2018r. Uczniowie klas 2LOL, 2LOI oraz 2LZA z wychowawcami zadbali o każdy szczegół uroczystości.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego odbyła się część oficjalna, w czasie której głos zabrała pani dyrektor Elżbieta Michalik, pan dyrektor Jerzy Sasin oraz przedstawicielka Rady Rodziców – pani Aneta Lenartowicz i zastępca szkolnego samorządu – Piotr Szydlik. Jak co roku nauczycielom wręczone zostały wyróżnienia dyrektora ZS3 za pracę, zaangażowanie i poświęcenie. Otrzymali je: pani Aneta Augustynik, pani  Lidia Chmielewska, pani Ewa Chmielińska, pan Mateusz Gąsiewski, pani Marzanna Gruszczyńska, pani Katarzyna Kownacka, pani Magdalena Królikowska, pani Sylwia Ludwikowska, pan Michał Łobacz, pan Adam Mickiewicz, pani Mariola Mórawska, pani Emilia Pietrzykowska, pan Jerzy Sasin, pani Małgorzata Szwed, pani Joanna Świętoń, pani Alicja Usielska, pan Adam Zając i pani Izabela Zbrzeźniak.

Po części oficjalnej młodzi aktorzy przedstawili swoje umiejętności w krótkim wystąpieniu parodiującym poszczególne  zajęcia lekcyjne, przygotowanym pod kierunkiem pani Anety  Augustynik i pani Izabeli Zbrzeźniak.  Pierwsza scena była aluzją do zachowań pani dyrektor, pilnującej zasad noszenia szkolnych identyfikatorów. Kolejne sceny to język polski, matematyka, geografia, biologia, historia oraz język niemiecki. Uczniowie biorący udział w przedstawieniu zadbali o piękne stylizowane stroje i makijaże. Widowisko rozbawiło widzów do łez. Szczególnie spodobała się publiczności lekcja języka niemieckiego  w wykonaniu Mateusza Szczepanika i Michała Barana.

Swoje umiejętności w tej części przedstawienia zaprezentowali również wokaliści i muzycy. Chłopaki z zespołu rockowego w składzie: Oskar Góralewski, Piotrek Kuchta, Patryk Fankidejski, Piotrek Nowak i Dawid Marszał wykonali dwie piosenki pod tytułem „Butelki z benzyną i kamienie” oraz „Początek”. Swoim występem jak zwykle zachwycili publiczność. Dziewczyny z klasy 2LOI – Ola Zawadzka, Magda Witkowska i Sylwia Grzegorczyk – zaśpiewały „Piosenkę z tekstów nauczycieli”, która również spodobała się publiczności. Za to Klaudia Owsianko i Julia Iwańska uspokoiły atmosferę spokojnym, ale pięknym wykonaniem „Chcę tu zostać”. Uczniowie w czasie tego występu stworzyli cudowny nastrój, kołysząc się w rytm melodii z włączonymi latarkami w telefonach.

W przedstawieniu wystąpili:

  • Nauczyciele: Aurelia Reluga- język polski, Julia Pawłowska- matematyka, Jakub Więcki- biologia, Oliwia Kaczmarczyk- historia, Piotr Wojtaszek- geografia, Mateusz Szczepanik- język niemiecki, Bartosz Pawlik- pani dyrektor
  • Uczniowie: Zofia Ambroch, Mateusz Wiśniewski, Bartosz Szczerba, Przemek Zięba, Hubert Małecki, Dawid Ziółkowski, Karol Zdziarstek, Adrian Gołdys, Michał Baran, Ernest Iciński

 

Dekoracją zajęły się: Martyna Kowalczyk, Ola Przybysz, Wiktoria Gałązka, Karolina Gałązka, Karolina Tarnażewska, Marysia Ambroziak oraz inni uczniowie klas 2LOI i 2LOL. O oprawę muzyczną zadbał Kamil Nobis, a sprawy techniczne leżały w rękach Michała Dańczyszyna i Jakuba Sienkiewicza. Prowadzącymi  uroczystość byli Aleksandra Gregorek i Jakub Grodzicki.

 

Kolejną część uroczystości wypełniły życzenia i podziękowania dla nauczycieli, którym przyznano nagrody w dyscyplinach olimpijskich, bo nie jest tajemnicą, że współczesna szkoła ciągle podlega różnym ocenom.
Młodzież uznała, że nauczyciele stale uczestniczą w niekończącej się olimpiadzie. Oto lista kategorii sportowych i nazwiska nagrodzonych.

PŁYWANIE : dyscyplina stworzona dla nauczycieli, którzy płynnie i szybko wyjaśniają zagadnienia w czasie lekcji.
W naszej szkole jest wielu doskonałych pływaków, ale na podium znajdują się tylko 3 miejsca. Brązową medalistką została pani Ewa Gałązka. Srebrny medal – dla pani …Teresy Gruchacz i pana Adama Zająca. Złoto zdobył ksiądz Tomasz Myśliwy.

SKOK WZWYŻ: w tej dyscyplinie doskonale odnajdują się ci nauczyciele, którzy „stawiają wysoko poprzeczkę”, mają wysokie wymagania, motywując nas do intensywnej pracy. I tak brązową medalistką została pani Agnieszka Michalik . Srebrny medal zdobyły panie Beata Czechowska i  Grażyna Witkowska, zaś złoto olimpijskie trafi dziś do rąk pani Agaty Zawadzkiej.
BIEG PRZEZ PŁOTKI: to wyjątkowo trudna, ale niezwykle pożyteczna dyscyplina. Niestety, my uczniowie często nie potrafimy tego docenić i zdarza się nam narzekać … każdy przysłowiowy „płotek” to nic innego jak zadanie domowe, tak więc dyscyplina tyczy się nauczycieli, którzy zadają najwięcej prac domowych po to, aby pomóc nam utrwalić wiedzę i wyrobić w nas nawyk systematycznej pracy. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że więcej zadań równa się więcej pracy nie tylko dla ucznia, lecz także dla nauczyciela, który tą pracę sprawdza i ocenia. Tym bardziej chylimy czoła przed biegaczami, którzy znaleźli się na podium. A są nimi: pani Marianna Rzadkowska i pan Michał Łobacz– brąz, pani Joanna Świętoń– srebro oraz złoty medalista – pan Adam Podeszwa.
BIEG NA 100 METRÓW: wytrawnym biegaczem jest ten nauczyciel, który sprawnie realizuje materiał. Najlepsi z najlepszych to: panie Grażyna Cholewińska i Magdalena Kozon– brąz, pani Anna Sztorc i pan Tadeusz Dzieniszewski – srebro oraz pani Renata Hyrycz i pan Wojciech Rogulski – złoci  medaliści.
PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY: dyscyplina  ta została stworzona z myślą o nauczycielach wychowania fizycznego, trenerach, którzy w urozmaicony sposób prowadzą zajęcia, wymyślają wiele ciekawych ćwiczeń i konkurencji. Nagrodzeni zostali: pani Małgorzata Szwed i pan Mateusz Gąsiewski – brązowy medal, pani Alicja Usielska– srebro oraz pan Krzysztof Ostrowski i Tomasz Dąbrowski– złoto.
SZERMIERKA: niech nie zmyli Was nazwa, wcale nie chodzi tu o ducha walki, raczej o pacyfikowanie uczniów. Mistrzem jest taki nauczyciel, który trafnie reaguje na niewłaściwe zachowania ucznia i tym samym dba o dyscyplinę w czasie lekcji. Idealna riposta to taka, po której, żaden uczeń nie śmie wykonać „zasłony” lub „odpowiedzi” … nie jest to łatwe, zwłaszcza w szkole średniej, ale nie niemożliwe! Nasi najlepsi to: brązowy medalista – pan Tomasz  Jaszkowski, srebro – pan Edward Steczkowski oraz złoto – pan Adam Mickiewicz.

RZUT „MŁOTEM” : dyscyplina wymaga nie lada umiejętności, w tym także nieskończonych pokładów cierpliwości … poziom olimpijski oznacza bowiem umiejętność wyjaśniania skomplikowanych zagadnień nawet najmniej pojętnym uczniom. Zdolnością tą najlepiej wykazały się: pani Dorota Nizińska  – brąz, pani Agnieszka Zdrojewska i pani Ewa Chmielińska– srebro oraz pani Sylwia Ludwikowska – złoto.
TENIS STOŁOWY inaczej PING – PONG : dyscyplina ta jest łaskawa dla  nauczycieli, którzy potrafią trafnie i z humorem zareagować na komentarze uczniów. Mistrzowie to: pani Wiesława Łapińska i Anna Przesmycka– brązowe medalistki, pani Agnieszka Wydryszek – srebrna medalistka oraz zdobywca złota – pan Kamil Szumowski.
ZAPASY: nauczyciel uprawiający ten sport ma ogromną wiedzę w swojej dziedzinie, trudno go „zagiąć”. Dyscyplina ta należy do trzech pań. Na podium widzimy brązową medalistkę – panią Lidię Błachnio i panią Justynę Zawieruchę, srebrną medalistkę – panią Renatę Lalak oraz złotego medalistę – pana Roberta Szulęckiego.
PCHNIĘCIE KULĄ: tą dyscypliną najbardziej zainteresowani są nauczyciele o altruistycznym nastawieniu, którzy pomagają najsłabszym uczniom i robią wszystko, aby im umożliwić przejście do następnej klasy … czasami nawet wbrew woli ucznia poziom mistrzowski osiągnęły: pani Emilia Pietrzykowska – brązowa medalistka, pani Aneta Kasjaniuk – srebrna medalistka oraz pani Marzanna Gruszczyńska – złota medalistka.
TRIATLON : w tej dyscyplinie specjalizują się nauczyciele uczący przedmiotu, którego nie da się zakuć – zaliczyć – zapomnieć, a wiedza zdobyta na ich lekcjach pozostaje na długo w głowach uczniów. Miejsce na podium należy do: pani Lidii Chmielewskiej i pani Katarzyny Kownackiej –  brąz, pani Katarzyny Buźniak – srebro oraz pani Anety Augustynik– złoto.
KOLARSTWO GÓRSKIE: w tej dyscyplinie wystartowali nauczyciele, którzy mimo nauczania trudnego przedmiotu robią to w taki sposób, że każdy uczeń jest w stanie zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia. Jak się okazało, miłośniczkami pojazdów jednośladowych oraz krajobrazów wysokogórskich zostały: pani Izabela Składanek i pani Mariola Mórawska  – brąz, pan Jerzy Sasin – srebro oraz pani Elżbieta Michalik – złoto.

PŁYWANIE SYNCHRONICZNE – nauczyciel preferujący ten rodzaj aktywności chętnie proponuje uczniom pracę w grupach. Poziom olimpijski osiągnęły: pani Agnieszka Kalinowska i pani Hanna Sosnowska– brązowy medal, pan Piotr Nida – srebrny medal oraz pani Katarzyna Szymańska – złoty medal.
ŻEGLARSTWO. Sport czy pasja? Nauczyciele startujący w tej kategorii są jak wiatr wiejący w żagle. Potrafią zmotywować swoich uczniów do nauki, zachęcić ich do pracy. Zdaniem uczniów najlepiej udaje się to pani Anecie Pękul, która zdobyła brązowy medal , panu Kamilowi Gurbale i panu Krzysztofowi Dąbrowskiemu – zdobywcom srebra oraz złotej medalistce – pani Izabeli Zbrzeźniak.

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA to dyscyplina dla nauczycieli, którzy używają wielu pomocy naukowych i nieźle się gimnastykują, aby ciekawie poprowadzić lekcje. Najbardziej wygimnastykowane zawodniczki to: pani Gabriela Hryszkiewicz – brązowa medalistka, srebrna medalistka pani Magdalena Królikowska oraz pani Wioletta Zybert – Malinowska – zdobywczyni olimpijskiego złota.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym nauczycielom!!

 

Klaudia Zyśk i Kinga Grzyb z kl. II LOL

Odnośniki