Dzień Ekonomisty i Dzień Księgowego w Zespole Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie

29 maja 2023

W dniu 29 maja w naszej szkole odbył się coroczny Dzień Ekonomisty i Dzień Księgowego.

Z tej okazji uczniowie technikum o profilu ekonomicznym i rachunkowości przeprowadzili ciekawe wywiady i przygotowali prezentacje nie tylko dla ekonomistów i księgowych. Dzięki lekturze wywiadów mogliśmy dowiedzieć się m.in., jakie cechy osobowości i kompetencje są aktualnie niezbędne nie tylko na rynku pracy, ale także w prowadzeniu firmy. Dowiedzieliśmy się również z jakimi trudnościami spotykają się na co dzień przedsiębiorcy i jak próbują sobie z nimi radzić.

Ekonomia to bardzo ważna nauka społeczna i złożona dziedzina, dlatego postanowiliśmy w tym dniu zaprezentować społeczności szkolnej przykładowe sposoby na inwestowanie, zdrowe nawyki finansowe oraz alternatywne formy oszczędzania. Jednocześnie mieliśmy na uwadze aktualne zjawiska i zagrożenia dla gospodarki w Polsce, takie jak inflacja czy kryzys demograficzny. Uczniowie mogli także zapoznać się z prezentacją przybliżającą zawód ekonomisty i księgowego, poznać szereg możliwości i perspektyw związanych z wykonywaniem tych profesji.

Wielu uczniów postanowiło zaakcentować nasze święto poprzez strój biznesowy oraz udział w planszowych i strategicznych grach ekonomicznych.

Tradycyjnie już, przy okazji naszego szkolnego święta nie zapomnieliśmy o wsparciu potrzebujących. Połączyliśmy siły ze szkolnym wolontariatem i zorganizowaliśmy „Charytatywną kawiarenkę” z wyrobami cukierniczymi wykonanymi przez uczniów, z której dochód przeznaczyliśmy na leczenie chorego chłopca z Wyszkowa (link do zbiórki).   

 Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Dnia Ekonomisty i Dnia Księgowego w ZS3, zwłaszcza uczniom klas: 1TR, 1TE, 2TR, 2TE, 3TR, 3TE oraz p. Wioletcie Kosińskiej za bezinteresowną pomoc przy uruchomieniu „Charytatywnej kawiarenki”.

                                                                                                                                        Organizatorzy

Odnośniki