Dzień Języków Obcych

19 października 2017

19 października klasy drugie wzięły udział w organizowanym w naszej szkole Dniu Języków Obcych. Była to nasza forma obchodów Europejskiego Dnia Języków, który został ustanowiony w 2001 roku przez Radę Europy. Przypada on na 26 września. Celem tego święta jest podkreślenie znaczenia nauki języków w życiu każdego człowieka oraz ukazanie bogactwa Europy pod względem językowym.

 W ten dzień uczniowie naszej szkoły wysłuchali prezentacji na temat różnorodności kulturowej i językowej oraz obejrzeli sondę przeprowadzoną wśród ich kolegów, a także nauczycieli na temat znajomości języków, które zostały przygotowane przez uczennice klasy 2LOL. Dodatkowo obchody uprzyjemniły występy uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności językowe – Jakub Siedlecki z klasy 2LOL wykonał utwory Eminema „Stan” i „Till I Collapse”, Filip Szymański z klasy 1LZA zaśpiewał „All of me”, której autorem jest John Legend, natomiast Michał Zawistowski z klasy 3LOL wyrecytował „Odę do ziemniaka” w języku rosyjskim. Na koniec klasa 3LOL przeprowadziła quiz sprawdzający wiedzę drugoklasistów na temat języków obcych. Pierwsze miejsce zajęła w nim klasa 2LOL, drugie – 2LZA, natomiast trzecie – 2LOI. W trakcie trwania imprezy można było spróbować przysmaków kuchni europejskiej w ramach zbiórki pieniędzy na akcję „Dzwonek na obiad”.

Organizacją przedsięwzięcia zajęli się pani Agnieszka Kalinowska, pani Izabela Zbrzeźniak oraz pan Kamil Szumowski.

Małgorzata Abramczyk, 2LOL

Odnośniki