Dzień Nauk Ścisłych – Kreatywnie u Kochanowskiego

16 czerwca 2021

W dniu 16 czerwca 2021 roku w naszej szkole został zorganizowany Dzień Nauk Ścisły pod hasłem Kreatywnie u Kochanowskiego. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy pierwsze. Celem wydarzenia  była integracja uczniów , współpraca, rozwój kreatywnego myślenia oraz zaangażowanie wszystkich członków grupy rówieśniczej. Uczniowie każdej z  klas  1LL, 1TE, 1LE, 1TI, 1LI/LOE, 1TP/TR oraz 1LZ w zespołach mieli do wykonania różne zadania  między innymi w dowolnej technice plakat  na temat

  1. „Matematyka i chemia życia”(LL)
  2. „Matematyka i chemia smaków i zapachów”(TE)
  3. „Matematyka i chemia podróży” (LE)
  4. „Matematyka i chemia ciepła i zimna”(TI)
  5. „Matematyka i chemia czasu”(LI/LOE)
  6. „Matematyka i chemia architektury”(TP/TR)
  7. „Matematyka i chemia przyrody”. (LZ)

Rozwiązywali również krzyżówkę matematyczną i chemiczną, test z chemii i sudoku. Dużo emocji dostarczyły zadania : skojarzenia matematyczne , intruz i wykreślanka chemiczna oraz ułożenie hasła z symboli pierwiastków chemicznych. Najlepiej młodzież  poradziła sobie z orgiami. Na wykonanie wszystkich prac przeznaczone było 45 minut. Organizacją i obsługą konkursu zajmowały się panie  Aneta Kasjaniuk, Ewa Chmielińska oraz Dorota Nizińska  z klasą 2LZ4. We wszystkich klasach pierwszych przez całą godzinę  panowała gorąca atmosfera.

Klasy , które zebrały najwyższą ilość punków ze wszystkich konkurencji to:

I miejsce – klasa 1LE

II miejsce-  klasa 1LL

III miejsce – klasa 1TI

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim biorącym udział dziękujemy za  zaangażowanie,  współpracę z kolegami i wykazanie się dużą kreatywnością.

Maria Kucharczyk 2LZ4

Odnośniki