Europejski Dzień Języków w ZS3

3 października 2023

W dniu 3 października w naszej szkole obchodzony był Europejski Dzień Języków. Klasy pierwsze przygotowały stanowiska tematyczne dotyczące wylosowanych wcześniej krajów europejskich. Młodzież wykazała się dużą pomysłowością i wkładem pracy. Reprezentacje klas pierwszych wyruszyły pod opieką pań Matyldy Kryszkiewicz i Magdaleny Kozon na grę miejską. Uczniowie w poszczególnych, wyznaczonych punktach rozwiązywali zadania takie jak: napisanie pocztówki, uzupełnianie tekstu piosenki, stworzenie listy zakupów oraz zabawy leksykalne. Klasy drugie rozwiązywały Language Quest na terenie szkoły. Uczniowie odnajdywali zadania umieszczone w różnych miejscach szkoły. Klasy trzecie rywalizowały w konkursie na temat wiedzy o krajach europejskich. Część młodzieży uczestniczyła również w spotkaniu z rodowitym Anglikiem. Organizatorami tego dnia były: pani Monika Orłowska – Więch, pani Magdalena Kozon i pan Radosław Szwed.

Odnośniki