Europejski Uniwersytet Latający z Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej

11 marca 2022

Dnia 11 marca 2022 r. uczniowie naszej szkoły z klas II LL, IIILL4 oraz IIILe4 wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Europejskiego Uniwersytetu Latającego. Zajęcia prowadzili: ekspert dr hab. Marta Witkowska z UW oraz Mateusz Konieczny, trener CEO i Manufaktury Przyszłości. Spotkanie to inaugurowało również Europejski Tydzień Języków Obcych w Naszej szkole, który potrwa do 18.03.

W czasie spotkania dyskutowano o wspólnej Europie, o możliwościach, jakie daje wspólny rynek UE w zakresie edukacji i pracy, a także o planach na przyszłość, zawodowych i prywatnych naszych uczniów jako młodych Europejczyków. Uczniowie byli nie tylko słuchaczami, ale mieli możliwość aktywnego uczestniczenia w spotkaniu, rozwiązywali quiz wiedzowy, w grupach tworzyli mapy myśli na temat „Nasze życie w 2030r.” a potem prezentowali je na forum.

Miła atmosfera, znakomita interakcja z prowadzącymi sprawiła, że było to bardzo pouczające i inspirujące wydarzenia dla wszystkich uczestników.

Więcej informacji o programie:

www.eul.ceo.org.pl

https://www.facebook.com/EuropejskiUniwersytetLatajacy

 

Koordynator projektu w ZS3,
Katarzyna Zarzycka

 

 

Europejski Uniwersytet Latający z Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej

Odnośniki