Finał akcji „Paczka na Kresy” – Boże Narodzenie 2023

21 grudnia 2023

Szkolne Koło Wolontariatu w dniach  22.11 – 7.12 zorganizowało dużą charytatywną zbiórkę spożywczych produktów żywnościowych, leków i środków higienicznych dla naszych Rodaków na Kresach w ramach XV społecznej akcji „Paczka na Kresy”.  Zespół Szkół Nr 3 w Wyszkowie od wielu lat aktywnie współpracuje z Fundacją „Kresy w Potrzebie”, a łącznikiem i szkolnym koordynatorem tych akcji jest pani E. Michalik. Naszą grudniową zbiórkę darów wsparły też i inne szkoły z Wyszkowa i okolic. Dziękujemy bardzo serdecznie za pomoc i szczodrość dla SP w Komorowie, SP w Trzciance, SP w Leszczydole Starym i SP nr 1 w Wyszkowie. Dodatkowo nasi uczniowie pod kierunkiem pani G. Hryszkiewicz przygotowali piękne świąteczne karty z życzeniami i dołączyli do paczek. Pani A. Kalinowska razem z uczniami podsumowała całą zbiórkę. Wszystkie zebrane produkty i artykuły zostały dokładnie zliczone i przygotowane do transportu. Łącznie zebraliśmy: 534 sztuki artykułów spożywczych i 44 sztuki artykułów higienicznych. W sobotę rano 9 grudnia, 22 osobowa grupa naszych niezawodnych wolontariuszy pod opieką E. Michalik, W. Kosińskiej i R. Szweda spotkała się w Warszawie z przedstawicielami Fundacji „Kresy w Potrzebie”, pomagając w zbiorowym przygotowaniu świątecznych paczek. Dziękujemy tym wszystkim osobom, które nie pozostały obojętne i włączyły się w tegoroczną zbiórkę darów dla Kresowian. Dziękujemy serdecznie naszym pracowitym Wolontariuszom, Uczniom i ich Rodzicom, Nauczycielom i Wychowawcom oraz szanownej Dyrekcji ZS 3 za zaangażowanie, waszą pomoc, hojność i wielkie serca. Dziękujemy również za to, że możemy zawsze na Was liczyć.

Szkole Koło Wolontariatu

Odnośniki