Finał Konkursu Recytatorskiego

9 października 2023

„Nic dwa razy się nie zdarza…..”, to początek pięknego wiersza, jednego z wielu, poetki i noblistki, także literackiej patronki 2023 roku, który recytowali nasi uczniowie. Do etapu szkolnego recytatorskiego konkursu, który odbył się w poniedziałek 9 października w bibliotece Zespołu Szkół nr 3 przystąpiło 15 uczestników z klas 1-4. Wykazali się oni odwagą i znajomością poezji W. Szymborskiej. Konkursowe jury oceniało recytatorów za poprawną wymowę i odpowiednią intonację, ogólny wyraz artystyczny czy dobór repertuaru. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały się następujące osoby:

I miejsce: Maja Wydryszek klasa I LL

II miejsce: Zuzanna Ginko klasa IV LZ

III miejsce: Zuzanna Urbaniak klasa I LL

Najlepsi recytatorzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, które wręczył pan dyrektor Adam Mickiewicz a od publiczności otrzymali gromkie brawa.

Konkurs dla uczniów przygotowały i zorganizowały: Agata  Marciniak i Wioletta Kosińska.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a  zwyciężczyniom gratulujemy.

Odnośniki