Finał XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia

30 maja 2015

Uczeń klasy II LOI Błażej Mróz w dniach 28 – 30.05 uczestniczył  w centralnym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Finał odbył się w Zielonce, w hotelu Trylogia. Rywalizowało ze sobą 16 uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz 16 uczniów gimnazjów z całej Polski. Główną nagrodą w konkursie był indeks uprawniający do rozpoczęcia nauki na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Finał olimpiady składał się z trzech części: testu wiedzy, egzaminu praktycznego z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prezentacji akcji prozdrowotnej realizowanej na terenie szkoły.

Organizatorzy zadbali o wszelkie szczegóły i zapewnili uczniom nie tylko zajęcia warsztatowe z zakresu autoprezentacji i pierwszej pomocy, w czasie których mogli doskonalić swoje umiejętności ale również mogli uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanym koncercie, karaoke oraz zagrać w Bubble Football.  Uczniowie nie tylko rywalizowali ze sobą, ale świetnie się bawili, nawiązali nowe znajomości, wymieniali się doświadczeniami.

Również opiekunowie uczniów mogli wziąć udział w ciekawych spotkaniach i szkoleniach.

Błażej wykazał się bardzo dużą wiedzą, świetnie poradził sobie ze wszystkimi etapami konkursu. Serdeczne gratulacje dla  finalisty.

 

Agnieszka Zdrojewska.

Odnośniki