„Gdybym miała własny świat, wszystko w nim byłoby nonsensem”

6 października 2023

„Gdybym miała własny świat, wszystko w nim byłoby nonsensem”

Lewis Carroll  „Alicja w Krainie Czarów”

 

W piątkowe przedpołudnie 6 października 2023 r. uczniowie klasy 1 LZ wraz z p. Agnieszką Michalik uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach Nocy Bibliotek zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Wyszkowie.

Hasło tegorocznej edycji Nocy Bibliotek brzmi „Absurd nie czytać!”, zatem spotkaniu towarzyszyło motto z powieści Lewisa Carrolla:

„Gdybym miała własny świat, wszystko w nim byłoby nonsensem”.

Uczniowie zostali podzieleni na siedem grup, których zadanie polegało na ułożeniu opowiadania do kostek Story Cubes. Bohaterami nietypowych opowieści były postacie znane z filmów czy kreskówek, takie jak: Harry Potter, Scooby Doo, Muminki, Batman, Ptasiek
czy kot Sylwester.

Po upływie wyznaczonego czasu reprezentanci grup zaprezentowali swoje historie. Absurd rządził! Losy Muminków, Harry’ego Pottera czy Scooby Doo były naprawdę nietypowe: zaklęci rycerze, podróż podwodna czy przygoda magicznego eliksiru to tylko część ich losów.

Zabawa była przednia!

 

Uczniowie klasy 1 LZ

Odnośniki