„Gdzie jest nasze Betlejem?” – Jasełka w ZS3

21 grudnia 2023

Wigilia to magiczny moment roku, w którym odsuwamy na dalszy plan codzienne troski i pragniemy być jak najbliżej z rodziną.

Z okresem Świąt Bożego Narodzenia łączą się wyjątkowe, piękne tradycje, do których w naszym kraju przywiązuje się tak wielką wagę, że pamięć o nich przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.

Choćby tajemnice jedynego w swoim rodzaju smaku pierogów z kapustą i grzybami według przepisu babci, czerwonego barszczu mamy albo najpyszniejszego makowca cioci. Do końca życia towarzyszą nam wspomnienia, gdy tata brał nas „na barana”, byśmy mogli dosięgnąć czubka choinki i uwieńczyć ją Gwiazdą Betlejemską, a dziadek przebierał się za Mikołaja, którego niecierpliwie wypatrywaliśmy.

21 grudnia 2023 r. społeczność szkolna Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie obejrzała przedstawienie jasełkowe przygotowane przez panie Agnieszkę Michalik i Justynę Zawieruchę. Członkowie szkolnego koła teatralnego KOMETA wystawili sztukę w konwencji teatru cieni przedstawiającą sceny związane z misterium Bożego Narodzenia. Chór, złożony z uczennic klas 1-4 liceum, kolędami opowiedział biblijną historię, by przypomnieć wszystkim wydarzenia najważniejsze, zapowiadane przez proroków w Starym Testamencie.

Uroczystość przygotowali aktorzy z klas:

1 LZ:

Maksymilian Laskowski
Bartłomiej Lęg
Kacper Walętrzak

W skład chóru weszły uczennice:

1 LL:

Zuzanna Ginko
Agnieszka Kurowska
Małgorzata Mielczarczyk

Całość dopełniała prezentacja zdjęć uczniów klas Zespołu Szkół Nr 3 zawierająca świąteczne życzenia, przygotowana przez Pawła Skrzypka i Jakuba Prusa z klasy 1 TI.

Obsługę techniczną przedstawienia pod kierunkiem p. Karola Łapińskiego zapewnili uczniowie klasy 5 TI5:

Dawid Sobieski
Mateusz Wyszogrodzki
Jakub Chmielewski
Mateusz Skrzypek
Kamil Nobis z klasy 3 TI.

Piękną dekorację przygotowały uczennice klasy 3 LL: Julia Stadnik, Aleksandra Fydrych, Julia Petrykowska, Natalia Kukwa, Aleksandra Kurowska wraz z panią Gabrielą Hryszkiewicz.

Agnieszka Michalik

Zobacz więcej zdjęć.