„Geometryczne oblicza paraboli”

28 listopada 2023

W dniu 28 listopada, uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie mieli okazję odwiedzić Uniwersytet Warszawski, dokładnie Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki.. Głównym punktem wizyty było uczestnictwo w wykładzie pod tytułem „Geometryczne oblicza paraboli”. Wykład został przeprowadzony przez Pana Łukasza Bożyka, który z pasją i zaangażowaniem przedstawił złożone zagadnienia związane z parabolami. Uczniowie mieli szansę zgłębić tajniki tego obszaru matematyki, odkrywając zastosowania parabol w różnych dziedzinach nauki i życia codziennego. Spotkanie było nie tylko edukacyjne, ale również inspirujące dla młodych umysłów, pozwalając na lepsze zrozumienie abstrakcyjnych koncepcji i ich praktycznych zastosowań.

Wycieczka na Uniwersytet Warszawski była doskonałą okazją dla uczniów do poszerzenia wiedzy oraz zainspirowania się światem akademickim, a wykłady Łukasza Bożyka zapewniły ciekawe spojrzenie na zawiłości geometrii.
Opiekunami młodzieży były panie I. Zbrzeźniak, D. Nizińska, A. Kasjaniuk

Odnośniki