Informatycy w Urzędzie Skarbowym i Bibliotece miejskiej.

8 lutego 2024

Kształcenie poza murami szkolnymi to niezwykle ważny element wychowanianas młodych umysłów. Dlatego też klasa 5TI5 postanowiła wyjść poza szkolne zacisze, by poznać tajniki funkcjonowania instytucji publicznych oraz zagłębić się w fascynujący świat literatury. W dniu 8 lutego 2024 roku, pod opieką Pani Katarzyny Kownackiej oraz Pani Katarzyny Buźniak, uczniowie wyruszyli w niezwykłą podróż po wiedzę.

Pierwszym etapem ich wyprawy był Urząd Skarbowy, gdzie uczniowie zostali serdecznie przyjęci przez pracowników i zaproszeni do udziału w specjalnym wykładzie dotyczącym podatków oraz ważnych informacji dla młodych ludzi prowadzonym przez Panią Magdalenę Grabowską kierownika Działu Obsługi Bezpośredniej. Podczas prezentacji, uczniowie mieli okazję poznać podstawowe zasady funkcjonowania systemu podatkowego oraz dowiedzieć się, jakie obowiązki finansowe mogą ich dotyczyć w przyszłości. Wykład nie tylko rozwiał wiele wątpliwości, ale także otworzył oczy na istotne aspekty życia społecznego i gospodarczego.

Po pouczającej wizycie w urzędzie, klasa udała się do lokalnej biblioteki, gdzie czekała na nich kolejna niespodzianka. Tym razem uczestniczyli w grze edukacyjnej o nazwie ,,Polscy nobliści i literacki pokój zagadek’’. Gra ta nie tylko sprawiła, że uczniowie mogli poznać życie i twórczość wybitnych polskich pisarzy, ale także pozwoliła na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz pracy w grupie. Zagadki literackie i elementy historyczne sprawiły, że uczestnicy przeżyli niezapomnianą przygodę, w której nauka przeplatała się z rozrywką.

Wyjście klasy 5TI5 do urzędu skarbowego i biblioteki stanowiło wyjątkową okazję do poszerzania horyzontów i zdobywania nowej wiedzy. Młodzież nie tylko odkryła tajemnice życia społecznego i literatury, ale także zbudowała więź grupową i umiejętności interpersonalne. Takie inicjatywy są niezwykle cenne w procesie edukacyjnym, gdyż uczą młodych ludzi, że nauka to nie tylko książki i lekcje, ale także niezliczone możliwości odkrywania świata wokół siebie.

Paweł Zdunek i Mateusz Skrzypek 5TI5

Odnośniki