„Kiedy Bóg się rodzi…” – Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek w ZS3

5 stycznia 2024

Święta to czas, kiedy Bóg się rodzi, kiedy moc truchleje, kiedy cały świat kochamy. Święta to czas, kiedy jedno serce podróżuje dla wszystkich; …dla  smutnych, opuszczonych Pan się narodził w lichej stajence. W cieple serc, jak siankiem okryty spokojnie śni.

Boże Narodzenie przychodzi co roku i chociaż wielu z nas zarzeka się, że święta urządza przede wszystkim ze względu na dzieci, tak naprawdę wszyscy dajemy się ponieść atmosferze pełnej duchowych wzruszeń, domowego ciepła i harmonii.

Tradycją także naszej szkoły stało się wspólne kolędowanie. Od wielu lat zbieramy się na Szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

W tym roku również uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 przygotowali kilka utworów. Szczególnie miło było powitać na szkolnej scenie debiutantów:

Wiktoria Gałązka z klasy 2 LEA  – „Noel”,

Maja Wydryszek z klasy 1 LL – „Kolęda Józefa”,

Zuzanna Urbaniak z klasy 1 LL i Wiktoria Urbaniak z klasy 1 LEA – „Mario, czy już wiesz?”,

Zuzanna Ginko z klasy 4 LZ – „Kolęda Józefa”,

Julia Napiórkowska z klasy 3 LZ i Łucja Zwolińska z klasy 2 LZ  (w podwójnej roli – śpiew
i akompaniament skrzypiec) – „Przysiadło Słonko”.

Przegląd prowadziła uczennica klasy 4 LZ Małgorzata Mielczarczyk.

Po wysłuchaniu wszystkich kolęd i pastorałek jury w składzie:

Pani Grażyna Witkowska, Pani Lidia Chmielewska oraz przedstawicielki uczniów: Aleksandra Łobacz z klasy 2 LI i Ania Zaręba z klasy 5 TE wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Julia Napiórkowska z klasy 3 LZ i Łucja Zwolińska z klasy 2 LZ ,

II miejsce – Zuzanna Ginko z klasy 4 LZ,

III miejsce – Zuzanna Urbaniak z klasy 1 LL i Wiktoria Urbaniak z klasy 1 LEA.

Wyróżnienia otrzymały Wiktoria Gałązka z klasy 2 LEA i Maja Wydryszek z klasy 1 LL.

Specjalne podziękowania kierujemy do chłopców z klasy 5 TI Mateusza Wyszogrodzkiego, Jakuba Chmielewskiego i Dawida Sobieskiego, a także Kamila Nobisa z klasy 3 TI, którzy zapewnili sprawną obsługę dźwiękowo – techniczną.

Wszystkim serdecznie dziękujemy  gratulujemy!

Agnieszka Michalik i Justyna Zawierucha