Klasa 1 LZ na spotkaniu autorskim

16 listopada 2023

W czwartek 16 listopada 2023 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Wyszkowie odbyło się spotkanie autorskie, w którym uczestniczyła klasa 1 LZ i wychowawczyni p. Monika Kryszkiewicz. Wyjątkowym gościem tego wydarzenia była p. Elżbieta Szczuka, dziennikarka, regionalistka i autorka najnowszej książki pt: „Jerzy Różycki. Jeden z pogromców Enigmy” wydanej przez Oficynę Wydawniczą „Rytm”. Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu wysłuchali bardzo ciekawych faktów z życia znanego matematyka i kryptologa J. Różyckiego i jego najbliższej rodziny, których losy kiedyś związane były z Wyszkowem. Dowiedzieli się także o samej pracy nad książką i kilkuletnim poszukiwaniem do niej materiałów. Na pamiątkę tego spotkania otrzymaliśmy egzemplarz książki z wpisem samej autorki E. Szczuki. Dziękujemy Bibliotece Pedagogicznej za zaproszenie.

W. Kosińska

Odnośniki