Klasa II TE na zabawie andrzejkowej w Niegowie

4 grudnia 2012

W czwartkowy poranek, 29 listopada wraz z naszą panią profesor Magdaleną Królikowską wyruszyliśmy do Niegowa, by wziąć udział w zabawie andrzejkowej, na którą zaprosili nas mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie. Towarzyszyła nam również pani dyrektor Elżbieta Michalik.

Pani Renata Sarnacka, kierownik Szkoły Filialnej Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z siedzibą w Domu Pomocy Społecznej opowiedziała nam krótko o historii i specyfice placówki. Została ona założona w 1931 roku przez Matkę Wincentę Jadwigę Jaroszewską i do dziś jest prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego. Dowiedzieliśmy się również, że przebywa tutaj 110 pensjonariuszy z różnym stopniem upośledzenia i niepełnosprawności. Siostry realizują tzw. wychowawczy system rodzinkowy.

Działalności placówki przyświecają słowa założycielki: Naczelnym naszym zadaniem jest stworzenie we wszystkich miejscach pracy atmosfery domu rodzinnego, przenikniętej miłością na wzór rodziny naturalnej. Jedynym bowiem i najlepszym sposobem trafiania do dusz jest miłość. My, ze swojej strony postanowiliśmy dodać do tych słów jeszcze jedno: sposobem trafiania do dusz jest zabawa. Niektórzy z nas od pierwszej chwili wzięli sobie tę maksymę do serca, w sposób naturalny i niezwykle szybko asymilując się z mieszkańcami domu. Innym potrzeba było nieco więcej czasu, aby się z nimi zapoznać. Z pewnością pomogła otwartość i serdeczne przyjęcie gospodarzy. Nie minęło pół godziny a zabawa rozpoczęła się na dobre. Wróżby andrzejkowe, lanie wosku, wspólny taniec… Zresztą, zdjęcia mówią wszystko… Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

KLASA II TE

Meow Gallery: The gallery is empty.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odnośniki