Klasa II TE na zabawie andrzejkowej w Niegowie

4 grudnia 2012

W czwartkowy poranek, 29 listopada wraz z naszą panią profesor Magdaleną Królikowską wyruszyliśmy do Niegowa, by wziąć udział w zabawie andrzejkowej, na którą zaprosili nas mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie. Towarzyszyła nam również pani dyrektor Elżbieta Michalik.

Pani Renata Sarnacka, kierownik Szkoły Filialnej Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z siedzibą w Domu Pomocy Społecznej opowiedziała nam krótko o historii i specyfice placówki. Została ona założona w 1931 roku przez Matkę Wincentę Jadwigę Jaroszewską i do dziś jest prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego. Dowiedzieliśmy się również, że przebywa tutaj 110 pensjonariuszy z różnym stopniem upośledzenia i niepełnosprawności. Siostry realizują tzw. wychowawczy system rodzinkowy.

Działalności placówki przyświecają słowa założycielki: Naczelnym naszym zadaniem jest stworzenie we wszystkich miejscach pracy atmosfery domu rodzinnego, przenikniętej miłością na wzór rodziny naturalnej. Jedynym bowiem i najlepszym sposobem trafiania do dusz jest miłość. My, ze swojej strony postanowiliśmy dodać do tych słów jeszcze jedno: sposobem trafiania do dusz jest zabawa. Niektórzy z nas od pierwszej chwili wzięli sobie tę maksymę do serca, w sposób naturalny i niezwykle szybko asymilując się z mieszkańcami domu. Innym potrzeba było nieco więcej czasu, aby się z nimi zapoznać. Z pewnością pomogła otwartość i serdeczne przyjęcie gospodarzy. Nie minęło pół godziny a zabawa rozpoczęła się na dobre. Wróżby andrzejkowe, lanie wosku, wspólny taniec… Zresztą, zdjęcia mówią wszystko… Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

KLASA II TE

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Odnośniki