Konferencja „Praktyczne aspekty naliczania i wypłacania wynagrodzeń”

12 marca 2024

W dniu 12 marca 2024 r. uczniowie technikum rachunkowości (klasy: 1TR, 2TR, 3TR i 4TR) wzięli udział w konferencji pod hasłem „Praktyczne aspekty naliczania i wypłacania wynagrodzeń” którego organizatorem było Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.
Podczas spotkania zostały poruszone następujące zagadnienia:
1. Wynagrodzenie od brutto do netto – czyli co ciekawego znajduje się na listach płac?
2. Źródła finansowania przychodu a naliczanie składek i podatku od świadczeń pieniężnych i rzeczowych pracownika
3. Zwolnienie podatkowe, zerowy PIT dla młodych a umowy cywilno-prawne i 50% KUP
4. Wypłata wynagrodzenia a oświadczenia i wnioski pracownika.
Omawiana tematyka dotyczyła aktualnych zagadnień programowych w technikum rachunkowości, w tym zagadnień będących elementem egzaminu zawodowego z kwalifikacji EKA.05 oraz pozwoliła uczniom utrwalić wcześniej zdobytą wiedzę.
Po zakończeniu prezentacji przez wszystkich prelegentów, został zorganizowany test online dotyczący zagadnień omawianych w trakcie konferencji. Nasi uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy na temat rozliczania wynagrodzeń, a za czynny udział w konferencji Stowarzyszenie Księgowych w Polsce przekazało dla nich liczne upominki.
Ponadto, uczniowie, którzy wzięli udział w konferencji otrzymają stosowne zaświadczenia.

Ewelina Szczerba – nauczyciel ZS Nr 3

 

Konferencja „Praktyczne aspekty naliczania i wypłacania wynagrodzeń”
Konferencja „Praktyczne aspekty naliczania i wypłacania wynagrodzeń”

Odnośniki