Konkurs ekologiczny pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie

27 maja 2019

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie nt.”Adaptacja do zmian klimatu według mnie.”

Polegał on na przygotowaniu projektu adaptacji do zmian klimatycznych na przykładzie wybranego miasta/gminy/obszaru (np. sołectwo, miejscowość, dzielnica, osiedle). Punktem wyjścia miał być wpływ antropogeniczny na środowisko naturalne, a efektem końcowym prezentacja multimedialna. Celem konkursu było zwrócenie uwagi młodego pokolenia na stan środowiska naturalnego oraz wielu negatywnych skutków zmian klimatycznych w obszarze bezpieczeństwa, gospodarki zdrowia wynikających z eksploatacji środowiska przez człowieka.

Uczniowie Kacper Piątek kl. I LOI oraz Anna Jastrzębska Kl. II LOE zdobyli wyróżnienia w tym konkursie i pod opieką pana dyrektora Adama Mickiewicza uczestniczyli w konferencji inaugurującej Zielony Tydzień Unii Europejskiej 2019 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Podczas konferencji głos zabrali m.in. Adam Struzik – marszałek woj. mazowieckiego, Karmenu Vella – komisarz UE ds. środowiska, gospodarki morskiej i rybołówstwa oraz Henryk Kowalczyk
– minister środowiska.

Nasi uczniowie w ramach wyróżnienia otrzymali bardzo wartościowe nagrody w postaci Gogli VR Oculus Rit. Cieszymy się z ich sukcesu, gratulujemy oraz zachęcamy innych do udziału
w konkursach.

Opiekunami uczniów były panie Grażyna Cholewińska i Agnieszka Zdrojewska .

Odnośniki