Licealiści na warszawskiej wycieczce edukacyjno – integracyjnej

18 grudnia 2012

Mroźnym i śnieżnym porankiem 13 grudnia 2012 roku uczniowie klas 1LOL i 1 LOS razem z wychowawcami: A.Kasjaniuk i E.Chmielińska oraz opiekunami: M.Maliszewska i T.Dąbrowskim pojechali na wycieczkę edukacyjno – integracyjną do Warszawy.

Pierwszym punktem było zwiedzanie Muzeum Techniki i uczestnictwo w lekcjach muzealnych:  Ciekawa fizyka, Astronomia i astronomowie oraz Energia odnawialna. W czasie lekcji uczniowie mogli samodzielnie wykonać proste doświadczenia, które wraz z komentarzem przewodnika (mam nadzieję) ułatwiły zrozumienie podstawowych praw fizyki, odkrywanych przez uczonych od XVII do XX wieku. Licealiści poznali historię załogowych lotów kosmicznych, zapoczątkowanych startem Wostoka 1 z Jurijem Gagarinem na pokładzie oraz dowiedzieli się o  planach podboju kosmosu przez człowieka, budowie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS, planach ponownych lotów załogowych na Księżyc i perspektywach podboju Marsa.

Kolejnym punktem była wizyta w Muzeum Ziemi, gdzie mogliśmy podziwiać zasobne kolekcje minerałów i skał, meteorytów, kopalnej flory i fauny, pochodzących z terytorium Polski i innych regionów świata, a także cenne archiwalia z zakresu historii nauk o Ziemi. Szczególną uwagę zwróciła bogata kolekcja bursztynu bałtyckiego i innych żywic kopalnych (ponad 29,5 tys. okazów), zaliczane do największych tego typu zbiorów muzealnych na świecie.

Film, z doborową osadą aktorską: Bruce Willis, Catherine Zeta-Jones i John Carroll Lynch nie do końca spełnił nasze oczekiwania kulturowe.

Licealiści na warszawskiej wycieczce edukacyjno - integracyjnej

Odnośniki