NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE! – Spotkanie z mistrzem olimpijskim Robertem Korzeniowskim.

22 listopada 2023

Klasa 1 LEa razem z wychowawcą, Panem Kamilem Gurbałą oraz Panem Mateuszem Gąsiewskim, wzięła udział w zaskakującym spotkaniu z Robertem Korzeniowskim, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Robert Korzeniowski to czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy w chodzie szybkim. Jest on najbardziej utytułowanym polskim sportowcem pod względem zdobytych złotych medali.
„Niemożliwe nie istnieje” – to motto wydarzenia. Sportowiec opowiedział zebranym uczniom o swoim dzieciństwie i swojej historii sportowej. Wspomniał zarówno o niełatwych początkach z lekkoatletyką, jak i o życiu po zakończeniu kariery. Dowiedzieliśmy się również, jak w młodości starał się łączyć naukę ze sportem. Zachęcił młodzież do realizacji marzeń, wytrwałej pracy oraz konsekwentnego dążenia do realizacji postawionych sobie celów. pod koniec spotkanie uczniowie zadawali olimpijczykowi pytania dotyczące jego sukcesów i własnych przemyśleń. Cieszymy się, że mogliśmy spotkać kogoś tak ważnego!

Izabela Andrzejewska
Dominika Bloch

Odnośniki