„O Marszałku Piłsudskim”

23 listopada 2017

W dniu 23 listopada 2017 roku odbyły się uroczystości z okazji Święta Biblioteki Szkolnej. W imprezie uczestniczyli uczniowie wszystkich klas pierwszych naszej szkoły oraz Dyrekcja i nauczyciele. Klasa III LEB i uczniowie z klas : II TI, I LOE, I LZA  przygotowali przedstawienie pt. „ O Marszałku Piłsudskim” . Nauczyciel historii p. Robert Szulęcki przybliżył nam postać głównego bohatera, a  uczennice klas  I LOE i I LZA zaśpiewały patriotyczne utwory, co sprawiło, że uroczystość miała bardzo podniosły klimat. Chcemy poinformować uczniów także o tym, że wybór głównego motywu uroczystości to nie przypadek. W tym roku obchodzimy 150 rocznicę urodzin Marszałka  Józefa Piłsudskiego. Tej wybitnej postaci poświęciliśmy nasz wyjątkowy „Dzień Biblioteki”. Przedstawienie pokazało widzom wielobarwność osoby Józefa Piłsudskiego, jego zamiłowania i zainteresowania. Mamy nadzieję, że w tym dniu każdy uczestnik uroczystości nie miał już wątpliwości co do tego, jak niezwykłą postacią był Marszałek .

Odnośniki