Obchody 30-lecia Zespołu „Wyszkowiacy”

17 listopada 2023

W piątek 17 listopada 2023r. w WOK „Hutnik” Zespół Śpiewaczy „Wyszkowiacy” świętował 30-lecie działalności. Uroczystość prowadzili Pani Edyta Wittich, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego oraz Sebastian Bedecki, uczeń Zespołu Szkół Nr 3 im. J. Kochanowskiego w Wyszkowie.

Dyrektor Adam Mickiewicz od końca lat 90 ma do czynienia z zespołem „Wyszkowiacy”, obecnie jest prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Puszczy Białej i Kamienieckiej, w swoim wystąpieniu zauważył, że z „Wyszkowiaków” wywodzą się członkowie innych wyszkowskich śpiewających grup senioralnych m.in. „Wrzos”, „Nadbużanie” czy „Oberek”. Przemówieniu Pana Adama Mickiewicza towarzyszyła prezentacja multimedialna składająca się z kart kroniki zespołu, którą od 20 lat prowadzi Władysława Deluga.

Główną częścią uroczystości był jubileuszowy występ zespołu „Wyszkowiacy”. Gościnnie wystąpił dziecięcy i młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków” z Leszczydołu-Nowin. Niemałych wzruszeń dostarczył występ uczniów naszej szkoły – członków Koła Młodych Twórców „Kometa”. Z okazji Święta Niepodległości zaprezentowali spektakl przygotowany pod kierunkiem p. Anety Augustynik i Agnieszki Michalik – „Codziennie mocniej w Ciebie wrastam…”.

 Na widowni zasiadły rodziny jubilatów, delegacje organizacji seniorskich, młodzież
z naszej szkoły. Za wsparcie Pani Wanda Pych i Pan Adam Mickiewicz podziękowali władzom miasta i powiatu. Życzenia zespołowi złożyli również przyjaciele z zespołu „Oberek”, Domu Dziennego Pobytu „Senior” oraz prezes Polskiego Banku Spółdzielczego w Wyszkowie Sławomir Chmielak. 

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które zaangażowały się w obchody tej uroczystości. Szczególne podziękowania należą się uczniom Zespołu Szkół Nr3:

-kl. 1LZ: Monika Bartosiewicz, Małgorzata Buźniak, Julia Kubas, Laura Melion, Gabriela Pobudkiewicz, Natalia Prokop.

-kl. 2LL: Maria Budziłek, Aleksandra Czupryniak, Oliwia Dzięcioł, Antonika Kętla, Zofia Rogulska

-Kl. 2LZ: Łucja Zwolińska – skrzypce

-kl. 4TP: Tobiasz Bala, Sebastian Bedecki, Jakub Długołęcki, Wiktor Kaszubski, Maksymilian Laskowski, Bartłomiej Lęg, Kacper Walętrzak,

-kl. 4LZ: Zuzanna Ginko – śpiew,

-kl. 4LEO: Oskar Pakieła, Artur Pyśk, Maks Żarnowski, Kinga Zbrzeźniak, Natalia Rudzka

 -charakteryzacja,

-kl.5TI (obsługa techniczna): Dawid Sobieski, Mateusz Wyszogrodzki, Jakub Chmielewski, Mateusz Skrzypek.

Aleksandra Łobacz kl. 2 LI

Odnośniki