OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

26 września 2018

Otrzęsiny pierwszoklasistów to wieloletnia tradycja naszej szkoły. W tym roku impreza odbyła się 26 września 2018r.  i została przygotowana przez klasy  2 TE, 2 LOE oraz
2 LZB wraz z wychowawcami. Dla naszych nowych kolegów przygotowaliśmy konkurencje,
w których  musieli  wykazać  się pomysłowością, zdolnościami wokalnymi i sprawnością fizyczną.
Pierwszą konkurencją był pokaz mody. Dwie wybrane osoby z każdej klasy zaprezentowały stroje związane z ich profilem nauczania.  Uczniowie  mieli wykazać się kreatywnością.
Nie zawiedliśmy się, efekt końcowy był niesamowity!
Drugą konkurencją był quiz o szkole. Dwie osoby z każdej klasy musiały zmierzyć się
z pytaniami dotyczącymi szkoły.  Ku naszemu zdziwieniu, pierwszoklasiści posiadają znakomitą wiedzę. Po zaledwie kilku tygodniach posiadają informacje, gdzie znajdują się poszczególne sale,  jakiego przedmiotu uczy dany nauczyciel, a nawet ile kosztuje zastępczy identyfikator.
Kolejną konkurencją były kalambury. Do tego zadania potrzebowaliśmy sześciu ochotników; jedną osobę chętną do rysowania i pięć osób do zgadywania haseł. W tym zadaniu uczniowie wykazali się zdolnościami artystycznymi. Najlepiej poradziła sobie klasa
1 TE, ponieważ odgadła największą ilość haseł w określonym czasie.
Następną konkurencją były krzesełka, w której wzięło udział 6 osób.
Najlepiej poszło klasie 1 LOZ.
Piątą konkurencją było karaoke. Każda klasa musiała zaśpiewać wylosowany utwór. Wszyscy poradzili sobie znakomicie, a do  zadania dołączyły się również pozostałe osoby przebywające na hali sportowej.
W kolejnych dwóch konkurencjach sprawdziliśmy zdolności fizyczne naszych uczniów.
W jednym z zadań mieli do pokonania tor przeszkód, a w kolejnym „kto szybszy”, czyli musieli przebiec z jednej strony sali na drugą przekazując sobie nawzajem pałeczkę. W obu konkurencjach najlepsi okazali się uczniowie z klasy 1 TE.
Po zakończeniu konkurencji, wszystkie klasy z ogromną radością wyszły na środek hali, aby zatańczyć razem słynny taniec – belgijkę!

W Otrzęsinach pierwszoklasistów najlepsi okazali się uczniowie z klasy 1 TI, II miejsce
ex aequo zajęły klasy 1 TE oraz 1 LOE, natomiast III miejsce zdobyli uczniowie z klasy 1 LOI. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy, a nagrodą dla zwycięskich klas, był dzień bez pytania.

Martyna Murza, Aleksandra Misztela kl. II TE