PACZKA NA KRESY ORAZ RODACY BOHATEROM – BOŻE NARODZENIE 2023

22 listopada 2023

„Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim. (…).” — Czesław Niemen

 

Droga Szkolna Społeczności!

Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z Fundacją „Kresy w Potrzebie”, która wspiera, pomaga i pamięta o Polakach mieszkających na Kresach. W ramach tej owocnej współpracy organizujemy kolejną akcję charytatywną pod hasłem: „Paczka na Kresy” wspierając naszych Rodaków tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Zwracamy się do Was licząc na wsparcie i zaangażowanie w zbiórce następujących  produktów:

  1. produkty spożywcze, takie jak:

 makarony, kasze, cukier, ryż, kuskus, mąka, konserwy, olej, przyprawy, owoce w puszce (np. ananasy, brzoskwinie), oliwki, suszone pomidory;  przyprawy świąteczne: cynamon, kardamon, wanilia, goździki, posypki na ciast;  owoce kandyzowane: figi, rodzynki, morele, skórka pomarańczowa, orzeszki, pistacje; ü kawa, herbata liściasta, ekspresowa, owocowa, kakao naturalne, rozpuszczalne, słodycze: czekolada, praliny, cukierki, ciastka, czekoladki, chałwa, pierniki, ciasta zapakowane hermetycznie, bombonierki, ptasie mleczko, galaretki, batony czekoladowe, owocowe, delicje, sezamki; 

  1. środki czyszczące, dezynfekujące, środki do prania etc.
  2. środki higieniczne: pasty do zębów, mydła, żele, płyny do kąpieli, dezodoranty
  3. medykamenty, kremy, środki opatrunkowe.

 

Miłym załącznikiem do paczek mogą być własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

 

Uwaga: Nie będą przyjmowane artykuły papiernicze, zabawki, pluszaki, książki oraz podręczniki.

 

W tym roku chcielibyśmy także wesprzeć drugą organizację charytatywną Rodacy Bohaterom – Paczka dla kombatanta dlatego liczymy na Waszą hojność, by można było rozdzielić zebrane dary i wspomóc te dwie organizacje.

Zbiórka darów rusza już 22 listopada  i trwać będzie do 07 grudnia. 

Miejsce zbiórki – biblioteka szkolna (osoba do kontaktu p. W. Kosińska). Dziękujemy za każdą pomoc i za Wasze wielkie serca.

 

Szkolne Koło Wolontariatu

Odnośniki