PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM OSZCZĘDZANIA

31 października 2014

– pod tym hasłem 31  października w Zespole Szkół nr 3 w Wyszkowie odbyły się w  ramach współpracy  ze Spółdzielczym Bankiem Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie filia w Wyszkowie spotkanie  pracowników banku z uczniami klas pierwszych.

Została przybliżona uczniom historia banku, zasady funkcjonowania instytucji bankowej,  rachunków bankowych, lokat, kart, kredytów, pożyczek, rachunków oszczędnościowych oraz innych form umożliwiających oszczędzanie.

Panie zwracały uwagę na  odpowiedzialne i mądre dysponowania pieniędzmi, oraz pozytywne spojrzenia na oszczędzanie ponieważ racjonalne  i systematycznego zarządzanie kapitałem daje wiele możliwości finansowych

Młodzież  bardzo aktywnie i chętnie mówiła o sposobach oszczędzania.

W trakcie spotkania został przeprowadzony  konkurs  na hasło o oszczędzaniu. Najlepsze pomysły  zostały wyróżnione- nagrodami( pendrive 8gb)- ufundowanymi przez przedstawicielki SK bank Wołomin.

Nagrody zdobyli:

  1. Damian Samuel z klasy 1 TI
  2. Damian Borek z klasy 1 TI
  3. Aleksandra Natalia Rosa z klasy 1 LOE

 

Przedstawicielom SK bank filia w Wyszkowie serdecznie dziękujemy za przybliżenie “wiedzy o tym jak oszczędzać pieniądze, a  świadomość, że niewielkie sumy odkładane co miesiąc stale „pracują”, daje poczucie sensu posiadania oszczędności…”

 K. Kownacka

E. Pietrzykowska

Odnośniki