Pejzaż Przemysława Sasina

26 listopada 2014

We wtorek 25 listopada o godzinie 18.00 w galerii sztuki „4 strony świata” odbył się wernisaż wystawy autorstwa Przemysława Sasina – malarza, grafika i pedagoga. Odbiorcami tej wystawy byli rdzenni mieszkańcy miasta Pułtusk jak i goście z okolic. Pierwszym punktem wystawy byławypowiedź Pana Przemysława Sasina na temat malarstwa i szczęścia. Myślę, że usłyszane wtedy słowa na długozapadną mi w pamięć. Po tym wernisażu czuję się zmotywowany do działania i samorozwoju.

Obrazy zebrane w galerii tworzyły zgraną całość, byłem nimi zaskoczony, wspaniale oddawały rzeczywistość i piękno przyrody, do której na co dzień nie przywiązujemy takiej uwagi. Indywidualizm autora w posługiwaniu się pędzlem sprawia, iż malarstwo wydaje mi się nadal aktualne i ponadczasowe. „Pejzaże” Przemysława Sasina są szczególne, przedstawiają dawne wspomnienia autora. Pobudzają wyobraźnię i inspirują do oryginalnych, nieprzeciętnych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Widoki zawarte na obrazach są momentami tajemnicze,a zarazem intrygujące. Moim zdaniem na szczególne uznanie zasługuje ilustracja przedstawiająca wyszkowskich Morsów przygotowujących się do swojej cotygodniowej kąpieli. Uwieńczeniem całej imprezy był słodki poczęstunek w postaci pysznego ciasta. Miło wspominam to wydarzenie i polecam wszystkim takiego rodzaju formę spędzania wolnego czasu.
Wystawa pt. „Pejzaż” jest czynna jeszcze do 14 grudnia 2014 r. zapraszam serdecznie do jej odwiedzenia.

Robert Pażuchowski.

Odnośniki