Pięciodniowe warsztaty dla uczniów w Turnieju Trójgamicznym w Białymstoku

19 grudnia 2021

Dzięki sukcesowi uczniów naszej szkoły w pierwszym  etapie Turnieju Trójgamicznego, udało się uzyskać przepustkę do kolejnych zmagań. Grupa młodych programistów pojechała na pięciodniowe warsztaty w dniach 13-17 grudnia 2021r. pod opieką pani Katarzyny Buźniak i pana Michała Łobacza.  Celem wyjazdu było  doskonalenie swoich umiejętności w tworzeniu gier komputerowych i rozwinięcie projektu gry w silniku Unity. Uczniowie uczestniczyli w wykładach  pracowników profesjonalnej firmy Pyramid Games. Trenerami byli:  Aliaksei Tokarau – Game development, Piotrek Skałecki – Experience design oraz  Jacek Bącik – Game Design. Dzielnie wspierała nas prefekta Olga Dziedzic oraz pan Piotr Gacuta, nasz opiekun w projekcie. Wykłady odbywały się przez trzy dni. Kolejną częścią spotkania był Game Jam, który polegał na  stworzeniu gry w 24 godziny. Przed rozpoczęciem wydarzenia, organizatorzy utworzyli pięć zespołów liczących po sześć osób. Drużyny były stworzone losowo z uczestników turnieju. Tematem Jamu były „3 zasady”. Wszystkim udało się stworzyć grę  na czas z satysfakcjonującym rezultatem. Zakończeniem II edycji turnieju były konsultacje naszego zespołu z prowadzącymi. Wieczorem zwiedzaliśmy rynek w Białymstoku w towarzystwie opiekunów.

To był bardzo miły i owocnie spędzony czas. Każdy uczestnik wrócił  do domu bogatszy w nowe doświadczenia i pomysły.

Jakub Poleski II TP

 

Pięciodniowe warsztaty dla uczniów w Turnieju Trójgamicznym w Białymstoku
Pięciodniowe warsztaty dla uczniów w Turnieju Trójgamicznym w Białymstoku
Pięciodniowe warsztaty dla uczniów w Turnieju Trójgamicznym w Białymstoku

Odnośniki