PIERWSZAKI SIĘ INTEGRUJĄ

28 września 2016

W roku szkolnym 2016/2017 naukę w Zespole Szkół Nr 3 rozpoczęło aż osiem klas pierwszych. Nowe mury, nowi nauczyciele i przede wszystkim nowi koledzy, to naprawdę mnóstwo wrażeń! Część z nas znała się już z gimnazjum, ale dla większości były to nowe przyjaźnie. Z ogromną radością i entuzjazmem przyjęliśmy propozycję naszych nauczycieli, aby jeden z wrześniowych dni spędzić wspólnie na łonie natury, z dala od ławek szkolnych.

28 września wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do nadleśnictwa w Leszczydole. Choć droga nie należała do najkrótszych (w jedną stronę około 5 kilometrów), ale trudy wędrówki umiliła nam piękna, słoneczna pogoda oraz zapach lasu. Na miejscu przygotowano dla nas plac z paleniskiem, gdzie mogliśmy upiec kiełbaski, napić się gorącej herbaty a następnie rozegrać mecze w piłkę nożną i siatkówkę. Miłą niespodzianką ze strony nadleśnictwa były ofiarowane nam nasionka sosny, które każdy z nas będzie mógł samodzielnie pielęgnować a następnie zasadzić w dowolnym miejscu i tym samym przyczynić się do zalesienia naszej okolicy. Podczas zabaw integracyjnych mieliśmy gościa – odwiedził nas piesek z nadleśnictwa, który także chętnie poczęstował się kiełbaską J

W  integracji udział wzięły cztery klasy pierwsze: I LOE, I LZA, I LZB i I TE wraz w wychowawcami oraz opiekunami. Serdecznie dziękujemy nauczycielom: p. Ewie Chmielińskiej, p. Anecie Pękul, p. Magdalenie Królikowskiej, p. Krzysztofowi Ostrowskiemu, p. Emilii Pietrzykowskiej, p. Katarzynie Kownackiej, p. Dorocie Nizińskiej i p. Tomaszowi Dąbrowskiemu.

MK

Odnośniki