Podsumowanie Szkolnego Tygodnia Języków Obcych

12 kwietnia 2024

Za nami kolejna już edycja Szkolnego Tygodnia Języków Obcych. Ideą przyświecającą organizacji tego przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na to jak ważna jest w dzisiejszych czasach ich znajomość .

W tygodniu od 8.04 do 12.04 mieliśmy okazję poznać wiele ciekawostek językowych a chętni uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności pisząc artykuł w języku angielskim. Najlepszy okazał się w tym Łukasz Śniadała z klasy 3TP.  9 kwietnia mogliśmy skosztować przekąsek w charytatywnej kawiarence językowej przygotowanej przez naszych uczniów z klas 1LEO/1LI, 3LZ oraz 3LI. Zebrane fundusze zostaną przekazane dla ucznia naszej szkoły Marcina Mroza z klasy 5 TI5.

10.04 reprezentanci klas I wzięli udział w Wystrzałowym Konkursie Językowym, podzielonym na dwie części angielską i niemiecką. W tej konkurencji najlepsza okazała się klasa 1 LEO/ LI, którą reprezentowali Wiktor Falba i Filip Giziewicz. Uczniowie dzięki swoim leksykalnym i gramatycznym umiejętnościom językowym wygrali dla klasy Voucher na integracyjne wyjście na pizzę w kwocie 200 zł- ufundowany z Rady Rodziców.

Wszystkie aktywności całego tygodnia zostały podsumowane 12.04 podczas Koncertu językowego poprowadzonego przez uczniów klasy 4TP: Tobiasza Balę i Karola Poplewskiego. Była to kolejna okazja do rozwijania umiejętności językowych, tym razem poprzez obcojęzyczne piosenki. Słuchanie piosenek obcojęzycznych sprawia bowiem, że nieświadomie skupiamy się na wymowie i coraz lepiej rozumiemy rytm i ton języka obcego. Wiele słów i wyrażeń powtarzających w danej piosence, połączonych z chwytliwą melodia sprawia, że łatwiej zapadają w pamięć i zostają w niej na długo. Taką niezwykłą lekcję przygotowali dla Nas : Julia Napiórkowska, Łucja Zwolińska, Sebastian Bedecki, Kinga Woźnica, Nikola Rosińska, Elwira Kamińska, Iga Lalak i Aleksandra Czupryniak. Dzięki naszym utalentowanym wokalistom, mogliśmy spędzić kilka chwil w przyjemny i pożyteczny sposób.

W drugiej części nasi uczniowie zaprezentowali swoje pasje językowe  w obszarze innych języków. Lena Buźniak z klasy 2LL, której pasją  jest nauka języka litewskiego przybliżyła widzom hymn naszych sąsiadów. Mieliśmy okazję zobaczyć przedpremierowo dzieło z innowacji pedagogicznej autorstwa Oli Czupryniak, Oliwii Dzięcioł, Ady Jakubowskiej, Zosi Rogulskiej, Judyty Karamuz, Mileny Jechny oraz Julii Wysockiej pt. „Unsere Schule”. Usłyszeliśmy również Aleksandrę Czupryniak w utworze w języku koreańskim oraz Elvirę Kamińską w piosence po francusku.

Najwięcej emocji podczas Podsumowania wzbudził jednak II etap międzyklasowego quizu wiedzy o krajach europejskich. 5 najlepszych zespołów- wyłonionych w I etapie 8.04 spotkało się w rundzie „na żywo” poprowadzonej przez Aleksandrę Łobacz i Wiktorię Bryl. Reprezentanci klas 2LL, 2LZ, 2LEO/LI, 2TE/TR oraz 2TP świetnie radzili sobie z odpowiedziami ale ostatecznie zwycięzcami zostali reprezentanci 2LZ: Małgorzata Suska, Nadia Wąsiewicz, Wiktor Zalewski i to oni wygrali dla swojej klasy Voucher na 200 zł do Pizzerii Da Grasso w Wyszkowie (ufundowany przez Radę Rodziców).

Organizatorami Koncertu były panie Katarzyna Zarzycka oraz Matylda Kryszkiewicz.

 

Gratulujemy uczniom zaangażowania w proponowane aktywności i zachęcamy wszystkich do udziału w Tygodniu Językowym za rok!

Odnośniki