„Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” – IV edycja konkursu

24 stycznia 2023

Wystartowała IV edycja ogólnopolskiego konkursu: „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”. Inicjatywa skierowana jest do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz studentów. Zgłoszenia będą przyjmowane do 24 marca. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Zasady udziału w konkursie

Konkurs podzielony jest na cztery kategorie, pierwsze trzy skierowane są do młodzieży w wieku 15-21 lat uczęszczającej do szkół ponadpodstawowych:

1. Praca plastyczna – stworzenie ilustracji do publikacji na temat zbrodni katyńskiej.
  2. Praca literacka – temat: „To także walka. Codzienność polskich oficerów w obozach NKWD w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku w latach 1939-1940”.
  3. Tekst piosenki – poświęcony Zbrodni Katyńskiej.

Każdy z uczestników może złożyć wyłącznie jedną pracę.

Zgłoszenia do konkursu

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu rejestracji na stronie internetowej www.konkurskatynski.pl. Wygenerowaną przez system i podpisaną przez uczestnika kartę zgłoszenia przesyłamy pocztą tradycyjną na adres:
Kancelaria Sejmu, Gabinet Marszałka Sejmu, ul. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa z dopiskiem na kopercie – IV Edycja Konkursu – „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940.”.

Prace konkursowe należy składać do 24 marca 2023 r.

Szczegółowe informacje o inicjatywie oraz regulamin znajdują się na stronie konkursu.

Serdecznie zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia!