Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wyszkowie z wizytą w naszej szkole

17 października 2018

W dniu 17 października klasa I LOZ odbyła spotkanie z  członkami Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych  z Wyszkowa na temat istoty niepełnosprawności intelektualnej. Uczniowie mogli dowiedzieć się czym charakteryzują się poszczególne stopnie niepełnosprawności biorąc pod uwagę przede wszystkich funkcjonowanie tych osób w społeczeństwie. Spotkanie  było nie tylko teoretycznym przekazem. W lekcji tej udział wzięły osoby niepełnosprawne i  dzięki nim młodzież mogła bezpośrednio zapoznać się z problemem niepełnosprawności. Ich opiekunowie opowiadali o pracy   z uczestnikami terapii zajęciowej w siedzibie stowarzyszenia. To z pewnością pozwoliło  uczniom zmierzyć się z myślami o pracy w takim zawodzie.  Takie lekcje pobudzają refleksję , zwiększają tolerancję do inności.  Nasi goście udowodnili nam, że w naszym życiu jest mnóstwo obszarów   i potrzeb, które odczuwamy tak samo. Jesteśmy różni i zarazem tacy sami.

Lidia Chmielewska

Odnośniki