Polsko – Japońska Akademia Technik Komputerowych z wizytą w szkole

20 lutego 2018

W dniu 20 lutego 2018 uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 w Wyszkowie, wszystkie klasy Technikum Informatycznego i Liceum Ogólnokształcącego o profilu matematyczno –  informatycznym, odbyły spotkania z przedstawicielami  Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie.

Uczniowie w czasie dwugodzinnego wykładu  nt. „ Wykradanie danych z Internetu” zdobyli wiedzę o zagrożeniach w sieci oraz możliwościach chronienia swoich danych. Prelekcja ta została zorganizowana w ramach działań szkolnych na rzecz Bezpiecznego Internetu.

Głównymi zagadnieniami wykładu były:

  • „Pozorna anonimowość”
  • Phishing – podszywanie się pod inne osoby np. pracownika banku
  • Rodzaje ataków na serwisy internetowe
  • Zasady ustalania bezpiecznych haseł

Uczniowie zainteresowani zawodem informatyka mogli porozmawiać indywidualnie o kontynuowaniu nauki na poziomie studiów wyższych, ale też  zapytać o zagadnienia, które poruszyły ich w sposób szczególny.

Organizatorzy

Odnośniki